Олена Євтєєва презентувала в рідному універститеті книгу «Калинове серце» пам’яті своєї мами

Завжди приємно, коли Університет Григорія Сковороди в Переяславі відвідують його випускники, які, закінчивши альма-матер, досягли різногалузевих професійних успіхів і ширять добру славу про рідний університет, звеличують Батьківщину, є запорукою її світового успіху. Кілька років поспіль вони діляться своїм досвідом та прикладом у форматі «Клуб випускників університету», організаторами зустрічей в рамках якого традиційно є Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю та Наукове товариство університету.

У четвер, 12 жовтня 2023 року, у другій половині дня, в залі інформаційних технологій «Чумацький шлях» відбулась перша, у новому навчальному році, зустріч у форматі «Клуб випускників університету». У цей день в залі вітали випускницю історичного факультету, поетесу Олену Євтєєву. У цей день вона презентувала в рідному місті та альма-матер нову поетичну збірку під назвою «Калинове серце». Кожен мав можливість придбати книгу, а отримані кошти були спрямовані на підтримку 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

У ході майже годинної зустрічі, серед співорганізаторів якої була бібліотека університету, поетеса поділилася, що свою поетичну діяльність почала ще під час навчання в університеті, після слушних порад від тодішньої викладачки Тамари Товкайло яка помітила талант молодої студентки. Розповідає, після закінчення університету не стала вчителем – співпрацювала з газетами, працювала прессекретарем депутатів різних скликань та одного з міністрів охорони здоров’я України, та й нині продовжує працювати в інформаційній сфері. Наразі  Євтєєва має у своєму активі три книги: «Дощова симфонія» (2007), «Вітер з літер» (2018) і нову збірку «Калинове серце», яку присвятила своїй, нині покійній, матусі.

Поміж іншим, у ході зустрічі, поетеса розповіла, що обіцяла своїй матері присвятити їй книгу в останні миті її життя. Каже це її акт прощання, присвята і гімн пам’яті. Попри внутрішні спустошення та відчай, викликані подіями в Україні, вона виконала цю обіцянку. Принагідно розповідає, що частину книг роздарувала військовим у шпиталі, іншу передавала волонтерами безпосередньо на Схід України. Також кошти від продажів спрямувала на допомогу одному з бійців поранених на війні. Зізнається, дуже зворушило коли книгу хотів придбати один із поранених на війні аби допомогти Чорним Запорожцям, адже «я тут, а вони там».

Поміж тим поетка розповіла про те, як у березні 2022 року їй вдалося евакуюватися з Ірпеня, згадала як люди допомогли їй відновити пошкоджене житло, подякувала переяславським волонтерам і працівникам університету які докладаються до великої справи допомоги війську, акумулюють для нього усе необхідне.

Надалі читала поезії з нової збірки «Калинове серце». Без жодних перебільшень, кожна з них була пронизана роздумами про перемогу, велич і біль нашого часу. Вірші у цій книзі направду відображають те, як важливо жити разом з Україною, рости духовно, проявляти любов, та відчувати невідворотність і швидкоплинність життя. Вони відлунюють актуальністю часу у яких випало народитися цим рядкам. Серед сторінок можна знайти й вірш присвячений пам’яті спочилого торік професора нашого університету Миколи Корпанюка.

Слова Олени Миколаївни, приправленими життєствердними розповідями поміж поетичного слова, залишили багато місця для осмислення між рядками, спонукаючи учасників до індивідуальних роздумів. Її унікальний голос, навіть по завершенню зустрічі, продовжував звучати у душах всіх присутніх.

Наприкінці зустрічі директорка бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Шкира від імені всієї родини здобувачів, викладачів та працівників закладу висловила слова вдячності та приємності від зустрічі з талановитою землячкою. Натхненна почутим, Ольга Іванівна зачитала й власні поетичні рядки.

По завершенню презентації, після спільного фото на згадку, поетесу оточили прихильники її таланту – усім хотілося придбати нову книгу, отримати побажання від авторки, допомогти захисникам.

Автори: Світлана Гресько, Максим Левченко
Джерело: https://uhsp.edu.ua