Мацко Ірина

«Секрети українського щастя» від Ірини Мацко - наша відповідь скандинавському хюґе

Презентація книжки відомої української письменниці, казкарки Ірини Мацко «Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи», передпрезентація якої відбулася ще на львівському Форумі видавців, відбулася 21 січня у Тернополі, на батьківщині авторки, в гастропабі Natura, власник якого Володимир Харкавий є поціновувачем цієї теми. Книжка щойно вийшла у київському видавництві САМІТ-КНИГА.

У закладі не було де яблуку впасти, адже для українців це дуже актуальна тема, як і у світі, де книги про данське «хюґе», шведське «лагом», японське «ікігай» - вміння бачити щастя у дрібницях, є зараз у тренді.

Учасниками презентації були гості із Києва: директор видавництва САМІТ-КНИГА Іван Степурін, модерувала захід відома українська письменниця, філологиня, перекладачка, критикиня, громадська діячка, кандидатка філологічних наук Леся Мудрак, яка вправно доповнювала презентацію своїми творами із нової книжки «Поміж жіночих звивин». Ну, і родзинкою вечора стали пісні у авторському виконанні відомого поета, композитора та співака Сергія Лазо з яким співав весь зал.

«Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» від Ірини Мацко

Книжкову новинку «Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» відомої тернопільської письменниці Ірини Мацко було презентовано днями в рамках 26 Форуму Видавців у Львові.

Що таке щастя? Яке воно і чи взагалі українці щасливі? Від чого залежить українське щастя? Добробуту, сімейного затишку, кар’єрного зростання?.. Що вважали щастям наші прадіди та які рецепти зоставили нам? Чи у буденній віхолі вміємо взагалі бути щасливими? Коли нам добре, затишно, спокійно, «хюжно», як кажуть данці?

«Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міка Вікінга відкриває секрети, відомі й нам. Мені пощастило бути на презентації цієї праці та познайомитися з автором, який досліджує щастя багато років, і створив цілий інститут щастя! У нас теж воно є, бо живе в нашій голові, а не де-інде!.. Та чи помічаємо його, сповнюємось ним, вміємо черпати навіть із маленьких дрібничок, чи опанували мистецтво збирати крупинка до крупинки оті особливі моменти, що роблять нас щасливими тут і зараз? Дрібні росинки щастя виблискують поруч… Зачаровують, ваблять… Та ми, засліплені клопотами, заглиблені в болото щоденних проблем, не помічаємо їх. Оминаємо. Відмовляємось. Не дозволяємо собі бодай на мить забути про все і стати щасливими… Чому?

Відгук на книгу Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами»

mackoПірнути думками та відчуттями у власну підлітковість…Пригадати подвійне проживання стану «підліткова мама»… Побачити професійним поглядом типовість і водночас унікальність життєвих історій… Все це з інтересом та задоволенням отримала від книги!

Справді, підлітковість – особлива пора.

Відверте обурення і протест «Я не дитина» і водночас – приховані розгубленість, ніяковіння, страх перед найменшими «дорослими» труднощами. А тут ще й мама, яка «страшенно переживала з будь-якого приводу і відразу летіла допомогти. Навіть якщо Аля не хотіла тої допомоги».

Інтерес до всього заборонено-дорослого, крайня волелюбність і безстрашність пліч-о-пліч із бажанням чітко окреслити «своє», визначити границі власного простору, відстояти особисті думки, захистити право на вибір оточення… Але ж мама хоче постійно «все знати, і здавалося, що вона не проти залізти навіть у думки Алі». А тато любить «довгі нотації і часом зовсім виносив мозок своїм повчанням».

Тернопільська письменниця видала «Шпинат для мізків»

Саме таку неординарну назву має нова книга тернопільської письменниці Ірини Мацко. «Шпинат для мізків» – це дебют пані Ірини в дорослій прозі. Яка вона на «смак» читачі вже зможуть незабаром «скуштувати». Книга вийшла у світ кілька днів тому.

–  Пані Ірино, як виникла ідея книжки?

Оголошено переможців чудового конкурсу

Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Родинна Пам’ять»

Сертифікат на суму 5000 грн та комплект альбомів Роду Ірини Мацко за перше місце отримує родина Павловських! (фото надіслала Ксенія Павловська) – 375 голосів.

Друге місце посідає родина Уманців (фото надіслала Ірина Уманець), які отримують комплект альбомів Роду Ірини Мацко – 334 голоси та третє місце у родини Мерва за фото “Міцна родина – міцна Україна” (фото надіслала Людмила Мерва), які отримують альбом родинного дерева «Рости, моє деревце, з міцного коріння» Ірини Мацко – 239 голосів.

Стартував конкурс «Родинна пам'ять»

11140160_668253403300039_6060828846554510553_oБеріть участь у конкурсі та вигравайте подарунки!

Раді повідомити про старт Всеукраїнського конкурсу «Родинна пам'ять» 
до 8 липня в Україні (День Родини)

Від центру вивчення генеалогії «Пращур» та Ірини Мацко – автора альбомів родинної пам`яті:  «Казка твого народження», «Книга мого роду», «Рости, моє деревце, з міцного коріння».

Умови конкурсу:

  1. Надішліть своє родинне фото в українському національному вбранні до 30 травня, заповнивши форму на сторінці http://prashhur.com/blog/foto-konkurs/
  2. Із 2 червня до 6 липня просіть друзів проголосувати за Ваше фото на сайті http://пращур.укр

Рецепт найсмачнішої паски від тернопільської письменниці Ірини Мацко

Кожна господиня має свій унікальний перевірений рецепт паски. Відома громадська діячка і письменниця Ірина Мацко на Великдень пече дві паски – звичайну і сирну. Рецептами вона радо поділилася з читачами TopNews.

Паска
1 кг борошна, 1,5 скл. молока, 6-7 яєць, 300 г масла або маргарину, 2 скл. цукру, 50 г дріжджів, 2/3 ч.л. солі, 1 скл. родзинок, 1 ч.л. ванільного цукру, жменьку горіхів (на смак).

У Тернополі шукають націоналістичні гуморески

Кожен бажаючий віком від 14 років може прийняти участь у конкурсі гуморесок, сатири, шаржів та карикатур. Триватиме конкурс до 5 грудня цього року. Переможці отримають дипломи, а також цінні призи.

Організовує його культурно-просвітницький центр «Поступ Просвіти».

- На конкурс приймаємо усмішки, гуморески, дружні шаржі та карикатури, – розповідає співорганізатор конкурсу, письменниця та громадський діяч Ірина Мацко. – Бажано, щоб тематика робіт була політичною, або націоналістичною.

Конкурсанти змагатимуться у двох вікових групах. Молодша – учасники віком від 14 років до 18, а старша – від 18 років, продовжує співрозмовниця.

Також пані Мацко повідомляє, що друковані твори мають бути обсягом до 2 сторінок, шаржі та карикатури – у довільній техніці на форматі А4. Роботи варто підписати: прізвище, ім’я, по-батькові автора; вік; місце навчання чи праці.
Члени журі визначать переможців вже 7 грудня, а нагородять – 14 грудня о 16 годині.

Тернопільська дітвора - бійцям в зону АТО

Тернопільська бібліотека-музей національної іграшки №5 для дітей і влітку зацікавлює, дивує і заохочує до навчання, до цікавого навчання. У липні для цього залучено волонтерів з Канади (м. Вінніпег), вчителів Тараса Малюжинського, який проводить безкоштовний курс англійської мови для дітей вже вдруге і Наталію Совінську.

Перший тиждень безкоштовних курсів англійської мови минув, як один день. Діти щасливі, вчителі та волонтери втомлені і задоволені. Отож, минулої пятниці, в останній день тижня, ми вирішили провести майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки від бібліотеки-музею національної іграшки.

Наше малятко

У Видавництві Старого Лева побачив світ чудовий альбом під назвою «Наш малюк». Автор Ірина Мацко.

Анотація:

Коли народжується малятко - для мами і тата, для бабусі й дідуся воно відразу стає центром Всесвіту. І так важливо дорослим запам'ятати кожен  новий день малюка, перший крок, перший зубчик, перше слово.

Альбом "Наше малятко", з ніжними ілюстраціями Ольги Шингур, допоможе батькам створити дитині її власну історію від перших кроків життя - у фотографіях, спогадах та важливих записах.

Альбом однаково доречний як для дівчинки, так і для хлопчика.

На фестивалі ляльок мотали зайчиків на пальчики та веселого “Хльоса”

Ляльково-іграшковий фестиваль у Тернополі провели напередодні Всесвітнього Дня лялькарів. Вражень набралися і гості свята, і його учасниці – майстрині.

Звісно, почалося все церемонією відкриття в Українському домі «Перемога». Там виступили організатори дійства: Ірина Мацко, Любов Водярська, представники управління культури, гостя з Києва Олена Терехова, майстрині лялькарки з Тернополя та Кременця.

Об'єднати вміст