«Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» від Ірини Мацко

Книжкову новинку «Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» відомої тернопільської письменниці Ірини Мацко було презентовано днями в рамках 26 Форуму Видавців у Львові.

Що таке щастя? Яке воно і чи взагалі українці щасливі? Від чого залежить українське щастя? Добробуту, сімейного затишку, кар’єрного зростання?.. Що вважали щастям наші прадіди та які рецепти зоставили нам? Чи у буденній віхолі вміємо взагалі бути щасливими? Коли нам добре, затишно, спокійно, «хюжно», як кажуть данці?

«Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міка Вікінга відкриває секрети, відомі й нам. Мені пощастило бути на презентації цієї праці та познайомитися з автором, який досліджує щастя багато років, і створив цілий інститут щастя! У нас теж воно є, бо живе в нашій голові, а не де-інде!.. Та чи помічаємо його, сповнюємось ним, вміємо черпати навіть із маленьких дрібничок, чи опанували мистецтво збирати крупинка до крупинки оті особливі моменти, що роблять нас щасливими тут і зараз? Дрібні росинки щастя виблискують поруч… Зачаровують, ваблять… Та ми, засліплені клопотами, заглиблені в болото щоденних проблем, не помічаємо їх. Оминаємо. Відмовляємось. Не дозволяємо собі бодай на мить забути про все і стати щасливими… Чому?

Упевнена: українці – нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення – українці справді унікальні у своєму баченні щастя та його розумінні, - переконана авторка особливої книги у стилі нон-фікшн Ірина Мацко. – Одвічно вони вміли радіти життю. Але щастя тільки на 10% залежить від обставин, а на 90% - від нас. Ми самі обираємо цінності, за якими живемо, людей, яких впускаємо в свою долю, справи, яким присвячуємо час, думки. Насправді, все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливими».

У книзі «Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» відкрито багато таємниць справді українського щастя. Того, чим наповнювалися наші предки і що рухало ними, додавало сили і розпрямляло крила. Може, вони відомі і вам, а може, ми просто не помічаємо їх у тих щоденних перегонах, що називаємо життям?

Тож, якщо кому цікаво, де мешкає українське щастя - купуйте книжку, у якій неодмінно знайдете підказку де його знайти.