На фестивалі ляльок мотали зайчиків на пальчики та веселого “Хльоса”

Ляльково-іграшковий фестиваль у Тернополі провели напередодні Всесвітнього Дня лялькарів. Вражень набралися і гості свята, і його учасниці – майстрині.

Звісно, почалося все церемонією відкриття в Українському домі «Перемога». Там виступили організатори дійства: Ірина Мацко, Любов Водярська, представники управління культури, гостя з Києва Олена Терехова, майстрині лялькарки з Тернополя та Кременця.

Нагадаємо, організувала фестиваль Бібліотека-музей національної іграшки, що діє у Тернополі. До заходу оголосили конкурс на кращу авторську іграшку. Заявок надійшло дуже багато – зі всієї України. Робіт було близько ста. Частина з них потрапила на фото.

- У нас є роботи з Кривого рогу Полтави, Маріуполя, Севастополя, Житомира, Галича та інших міст України, – каже координатор фестивалю Ірина Мацко. – У програмі – виступи гостей, учасників та організаторів, майстер-класи з виготовлення іграшок, Школа материнства «Лелеки прилітають» за участю психолога та чимало іншого.

Свої вироби під час фестивалю представляли й місцеві майстрині з бісероплетіння та інших ремесел. За бажання їх можна було відразу придбати.

Для охочих навчитися робити іграшки власноруч просто у фойє організували майстер-класи. Їх проводили народна майстриня-лялькарка Алла Шушкевич, киянка Олена Терехова та інші. Там знайшлося чимало охочих – і дорослих, і діток – навчитися робити ляльку-веснянку, а ще більше – змотати зайчиків на пальчики та веселого «Хльоса» із ниток. Ще б пак, змотаних зайчат і лялечок дозволяли було забрати із собою додому.

- Іграшка – це дитячий світ, це – мир, який ми разом маємо зберегти для наших дітей, онуків. І зовсім неважливо, де ти живеш, якою мовою розмовляєш. Єднаймося! – стверджує авторка сайту «Лелітка» .

До речі, деякі фото – також із цього сайту. Лялька-весна, лялька із обличчям, на якому видно емоції, традиційні мотанки і мотанки-модниці. Словом, очі від такого розмаїття розбігаються…

http://7days-ua.com