Пірнути думками та відчуттями у власну підлітковість…Пригадати подвійне проживання стану «підліткова мама»… Побачити професійним поглядом типовість і водночас унікальність життєвих історій… Все це з інтересом та задоволенням отримала від книги!
Справді, підлітковість – особлива пора.
Відверте обурення і протест «Я не дитина» і водночас – приховані розгубленість, ніяковіння, страх перед найменшими «дорослими» труднощами. А тут ще й мама, яка «страшенно переживала з будь-якого приводу і відразу летіла допомогти. Навіть якщо Аля не хотіла тої допомоги».
Інтерес до всього заборонено-дорослого, крайня волелюбність і безстрашність пліч-о-пліч із бажанням чітко окреслити «своє», визначити границі власного простору, відстояти особисті думки, захистити право на вибір оточення… Але ж мама хоче постійно «все знати, і здавалося, що вона не проти залізти навіть у думки Алі». А тато любить «довгі нотації і часом зовсім виносив мозок своїм повчанням».
Такий він, перехідний вік!
І все може відбуватись м’якше… От якби батьки були готові! А, насправді, у батьків свій перехідний вік. Так, особливо у мами! Чи готова мама не виявляти надмірної турботи? Чи готова дослухатися і враховувати власну думку донечки? Чи готова ставитися до Алі, як до дорослої?
Аля має свою теорію дорослішання. Дівчинка розуміє, що перехід від одного етапу життя до іншого нелегкий і некомфортний, «адже змінюється все: розуміння світу, сприйняття, бажання і навіть тіло. Ще й як змінюється!» І мама, і навіть бабуся мають свої «перехідні проблеми». І мамині проблеми схожі на її, Аліні)))
І найбільше Алі хочеться почути: «Ми з татом розуміємо, що ти справді доросла!» І лише потім приходить усвідомлення, що як кожен дорослий, Аля має «знати свої права, обов’язки і відповідати за всі вчинки»
На щастя, і мама, і Аля зрозуміли: «що зміни неминучі, але їх треба прийняти і продовжувати любити й підтримувати одне одного, бо рідніших людей нема»!
Отже, про особливості проживання «перехідного віку» мамою і донькою яскраво, природньо, з гумором, емоційно, щиро-тепло у книзі Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами».
На мою думку, книга є дзеркалом батьківсько-підліткових відновин. Може допомогти обом сторонам краще зрозуміти думки, переживання, поведінку один одного, знайти спільне, додати прийняття і близькості у стосунках.
Прочитала із задоволенням))) Чого і Вам бажаю!
Ірина Руденко, психолог, лайф-коуч