Літературно-пісенна «Імпреза по-самчиківськи» – продовження початого

29 червня на території Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (Хмельницька область) відбулося чудове свято – справжній фестиваль мистецта за участю учасників та друзів порталу «Жінка–УКРАЇНКА». Глядацькій аудиторії дарували свої таланти і любов, артисти, літератори з Києва, Львова, Хмельниччини, Вінниці.

Ініціаторами проведення «Імпрензи» при підтримці Староконстянтинівської районної ради, райдержадміністрації, дирекції заповідника виступили директор районного радіомовлення Сергій Грищук та журналіст, письменниця, поетеса, громадська діячка Оксана Радушинська, яка, до речі, була й ведучою цього чудового дійства.

Відкрив свято голова Староконстянтинівської районної ради Олександр Коханюк:

– Ми раді зустрічати на нашій землі різномаїття справжніх талантів. У наш нелегкий для всієї країни час « Імпреза» – це добра нагода наповнити душі, окрім лихих новин, чимось світлим і приємним.

Від імені творчої команди привітали глядачів, вручили подяки організаторам свята засновники порталу «Жінка-УКРАЇНКА» Юрій і Тетяна Пероганичі:

– Нам дуже приємно, що поруч з нами багато хороших людей, які допомогають творити справжню українську культуру, – зазначили вони. – Це свято своєрідний поштовх до того, щоб побувати з такими ось концертами в усіх куточках рідної України.

А далі на імпровізовану сцену, яка розмістилась на ганку самчиківського маєтку, виходили поети, музиканти, співаки. Звучала поезія у виконанні Оксани Радушинської, Тетяни Череп-Пероганич, Галини Фесюк, Любови Сердунич (пісні на слова поетеси акапально виконала її подруга Віра Шурман), Віталія Міхайлевського, Ярини Мавки, Миколи Дорожка.

Музичні композиції прозвучали у виконанні професіонала своєї справи Андрія Бондаренка та молодої бандуристки Юлії Григорук. Потішив не тільки грою на сопілках, а й новою піснею композитор, музикант Іван Пустовий.

Пісні, які викликали у глядацької аудиторії гучні оплески та кликали до танцю дарували, неперевершені, чудові, щирі Світлана Мирвода, Надія Пукас, Юрій Старчевод, Віктор Шайда, Маркіян Свято, гурт «АССА».

– Проведення у нас такого свята планувалось давно, – зазначив директор державного історико-культурного заповідника «Самчики» Богдан Пажимський. – Сьогодні завдяки усім учасникам «Імпрези по-самчиківськи» ми змогли нарешті втілити задумане в дійсність. Я впевнений, що цьому буде продовження і ми відтепер зустрічатимемося тут щороку в останню неділю червня. Адже таким чином продовжимо вже колись почате тими, хто залишив нам у спадок і цей чудовий маєток, і цей чудовий парк, і цікаву історію.

На згадку про участь в цьогорічному фестивалі учасники «Імпрази» отримали пам’ятні подарунки від організаторів.

Протягом всього дня на території Самчиківського парку також діяла виставка майстрів, де свої роботи демонструвала Тетяна Грищук, Віктор Раковський та багато інших.

Проводилися екскурсії, готувалася традиційна, самчиківська юшка. 

Від порталу:

«Імпреза по-самчиківськи, яка розпочалася чудовою екскурсією для її учасників, закінчилася вже під вечір прекрасним спілкуванням в колі друзів. Цей день, із забутими кимось вдома черевиками :), фото з поросятком, гуртовим ремонтом колеса автомобіля дорогою додому :), цікавими знайомствами, чи, приміром, зустріччю з давніми знайомими, Оленою Казміною та Катериною Липою з туристичної київської компанії «Орнамент України», – надовго залишиться в пам’яті. Дякуємо ще раз всім, хто нас запросив, і хто був з нами. 

Більше фото: