Фесюк Галина

Галина Фесюк: «Білі голуби у синьому небі»

Сьогодні, 13 березня о 13.00 год. на міському цвинтарі у м.Дубляни буде освячено пам'ятник Герою Небесної Сотні Анатолію Жаловазі.
Два роки тому, на похороні Героя я побачила голуби, які літали над труною серед зими і тому написала такого вірша.

Білі голуби у синьому небі

Голуби над тілом Героя -
Мов душі Небесної Сотні,
Немов зі сну прокинулись двоє,
Але без тіла - самотні.

В небо злетіла їх мрія,
Тих, хто тримався за нитку дощів..
Йшов на барикади і вірив
Життя - не торбинка з віршів.

На Жовківщині відзначили переможців ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича

2_29612 лютого на Жовківщині відбулася церемонія нагородження переможців ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, приуроченого 145-ій річниці від дня народження та 100-річчю пам’яті письменника-демократа, соратника Івана Франка, Марка Черемшини, Лесі Українки, похованого у селі Монастирок на Жовківщині.

Завдяки організаторам, якими стали: Жовківська благодійна організація творчих та активних жовківчан «Розточани», відділ культури і туризму Жовківської РДА, районна бібліотечна система, Львівська організація Національної спілки письменників України, Українська асоціація письменників Західного регіону, захід відбувся на належному рівні.

Наснаги зичимо Галині Фесюк!

215958_179507635433653_2673033_nДнями письменницю, краєзнавця, громадську діячку Галину Фесюк призначено керівником відділу культури і туризму Жовківської РДА на Львівщині.

Щиро вітаємо нашу героїню, вірного друга мистецького порталу «Жінка-УКРАЇНКА». 

На рахунку пані Галини багато добрих справ, спрямованих на розвиток культурного життя Жовківщини. Тепер, впевнені, їх стане ще більше.

Отже наснаги і добра, цікавих ідей і успішного втілення їх в життя. А ще - вірних друзів та однодумців!

Творча зустріч у Львові

12200598_1013971738653901_1066458066_nТворча зустріч із викладачами і студентами випускників електромеханічного факультету 1970 і 1990 років, приурочена Дню української мови і

Свято Слова «Просто на Покрову» - у Коростені

11_37Напередодні 14 жовтня Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України дев'ятий раз у Коростені письменники, журналісти, художники, композитори майже з усіх куточків України, щоб вкотре переконатися, побачити, як, не зважаючи на економічні негаразди, війну і політичні перипетії, розквітнув і погарнішав за рік чудовий древлянський край.

Як пише головний організатор заходу Віктор Васильчук, "3 давніх-давен український народ вписує у скарбницю людства свою мову, свою музику, звичаї, культуру. З далеких сутінків віків до найбільших реліквій українського народу належить Слово. Завдяки йому ми спілкуємося, закарбовуємо свої думки, а художня сила його – просто вражає".

Голова Львівської ОДА на зустрічі із письменниками НСПУ

Сьогодні у приміщенні Львівської обласної організації Національної Спілки Письменників України відбулась зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Сенютки з творчою елітою Львівщини.

Як наголосив голова Ігор Гургула, "це перша ініційована зустріч очільника влади з письменниками за роки Незалежної України, керівника, який прийшов до творців нетлінного слова у літературі, щоб почути їх проблеми і хоч якимось чином їх вирішити".

Сто разів вмиратиму - не вмру

Сто разів вмиратиму - не вмру,
Хоч в душі давно вже забіліло.
Всі невдачі й горе перетру,
Щоб красою серця заясніло.

Як спіткнуся, Боже, то прости,
Сумніватимусь - дозволь спитати:
Як під зорями світити і цвісти,
Хліб ростити і синів плекати.

Йду камінням - кров з душі тече,
Пісню чую - радість обіймає.
А як серце каменем стає,
Значить зрада в очі заглядає.

Але завтра з нетерпінням жду,
Свою душу не кладу на плаху.
Сто смертей здолаю, проживу
Всім на зло, як перелітна птаха.

Галина Фесюк

29.06.2015

Культурна поїздка до міста Суми – важливий крок для обміну досвідом

1524006_879250568828010_1000737142421564171_oПід час Зелених свят я відвідала м.Суми із культурною й літературною програмою, на запрошення місцевих поетів та культурних діячів, зокрема Антона Дубодєлова і Надії Позняк. Поїздка залишила за собою багато вражень та стала важливим акцентом на подальшу творчу співпрацю.

Якщо розпочинати із вражень, то вони беруть початок із оселі Наді Позняк, а закінчується цукровим рафінадом на площі міста. Чому? Тому що цілою епохою для цього міста стала родина Харитоненків, які були магнатами-цукрозаводчиками на Слобожанщині. Тут також є багато пам'ятників,архітектурних пам’яток дореволюційних часів. Творча зустріч із сумчанами і місцевими католицькими священиками була чудовою. Вона відбулася в художній галереї «Наша» на Псільській, що належить до Сумської римсько-католицької громади Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Вечір відкрив парох цього храму. Присутнім був також священик о.Олександр, УГКЦ в Сумах. Організатори доклали максимальних зусиль, щоб вечір відбувся у затишній камерній студії. До речі, афішу, в якій йшлося про мій приїзд, створив місцевий художник і дизайнер з великим мистецьким хистом. Зустріч планувалась на 1.5 години, а затягнулася на всіх п'ять. Нічого не поробиш, товариство було дуже важливим і цікавим. Я читала свої твори, презентувала вірші, а потім ми спілкувалися, обговорювали сьогоднішнє життя та знайомились.

Жінка, яка своїм полум’ям любові бажає обігріти весь світ

10 травня у Жовкві на Львівщині відбулася презентація книги Галини Фесюк «Із полум’я любові», яка побачила світ у львівському видавництві «Плай».

На свято, яке водночас було приурочене Дню Матері, зібралися у Народному Домі - жовківчани, друзі та колеги поетеси.

-Я не соромлюся своїх віршів. Бо в них велика правда життя. Все те, що я пережила, те, чому навчилася: як можна очищувати свою стежину від каміння та перешкод, від спокус та невдач, падати і підніматися, вірити і кохати, - зазначила сама авторка.

"Нині ти не зі мною"

Слова Галини Фесюк
Музика Галина Мороз
Виконання Галини Дорош
Автор відео Галина Химочка

Дні України на Балтійському морі

11105149_1101510269866461_7152794248443805352_n Український центр молоді і дітей в Латвії вже втретє провів фестиваль «Дні України на Балтійському морі» — Ukrainas dienas Baltijas Jura. Протягом 2 днів в Ризі учасники та гості мали унікальну можливість дізнатись про українське мистецтво, традиції, український народний костюм, навчитись писати писанки та ознайомитись з творчістю відомої української поетеси і культурного діяча Галини Фесюк.

16 квітня в залі Європейського дому відбулась презентація творчості поетеси Галини Фесюк та обговорення культурних традицій на Жовківщині. Також латиші та українська діаспора відвідали виставку українських старовинних вишиванок, які привезли з собою представники скаутської організації «Пласт». Пластуни з України також провели різні майстер класи, серед яких найбільше зацікавив гостей майстер клас з писанкарства. В цей же день в церкві Святої Марії Магдалени відбувся концерт Хору «Ставрос» Братства Андрія Первозванного (місто Львів, Україна).

Тато

Лежить старенький сивий тато
На дерев’янім ліжку у сльозах.
Уже не сила в вікна виглядати
Дітей і внуків із сусіднього села.

Життя минуло у тяжкій роботі,
Але до внуків й правнуків дожив.
Було усе: і радість, і турботи,
А він сім’ю понад усе любив.

Об'єднати вміст