Талан Світлана

Названо лауреатів міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2019 рік

Цю почесну міжнародну відзнаку 1 березня 2011 року, за сприяння Національної спілки письменників України і міжнародних громадських організацій, заснували Клуб творчої інтелігенції «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь», – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує 155 відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти країн світу.

Серед лауреатів минулих років – Іван Плющ, Василь Голобородько, Юрій Шевельов, Василь Барка, Валерій Шевчук, Михайлина Коцюбинська, Володимир Базилевський, Леонід Горлач, Віра Вовк, Рауль Чілачава, Богдан Бойчук, Ігор Качуровський, Всеволод Нестайко, Василь Слапчук, Сергій та Тетяна Дзюби, Євген Нахлік, Михайло Сидоржевський, Євген Баран, Анна Багряна, Петро Сорока, Йосип Струцюк, Володимир Шовкошитний, Марко-Роберт Стех, Теодозія Зарівна, Славомир Мрожек, Ееро Балк, Томаш Вашут, Фотіні Папаріга та інші відомі письменники, перекладачі, науковці, митці, громадські діячі, меценати з України, США, Великобританії, Канади, Греції, Франції, Бразилії, Німеччини, Італії, Фінляндії, Болгарії, Чехії, Угорщини, Іспанії, Польщі, Грузії, Росії, Білорусі, Казахстану, Індії, Бангладешу, Ізраїлю та Македонії.

Чи не завадить кохання «Убити Антиципатора»?

Убити Антиципатора: роман / Еліна Заржицька, Ольга Рєпіна. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2018. – 364 с.ISBN 978-617-517-292-6
УДК 821.161.2-3

Під час Форуму видавців-2018 у Львові членкині НСПУ дніпрянки Еліна Заржицька та Ольга Рєпіна презентували свій соціально-психологічний роман «Убити Антиципатора». Писати роман авторки почали в час, коли тільки-но закінчилось велике Протистояння сил світла й темряви на головній площі нашої країни – Майдані; коли пронизливо «закричали» у місті на Дніпрі «швидкі», що везли у шпиталі важкопоранених бійців... Мабуть, тому, й просякнутий цей роман великою любов’ю? Любов’ю та коханням... Любов’ю до рідної землі та рідної мови, односельців та однодумців. Справжнім коханням та пристрастю... Справжньою, земною, з емоціями і невдоволенням собою, з очікуванням дива і розчаруванням.

Тож роман водночас є альтернативною історією, яка розвивається в іншому напрямі. Тому авторки не називають напряму столицю Києвом – у авторок це просто Місто. Майдан стає Площею, «беркути» – «грифами», тітушки – сірками, а керівника Країни кличуть Антиципатором.

Результати Всеукраїнського літературного конкурсу прозових україномовних видань «DNIPRO-BOOK-FEST»

У Дніпрі, 6 вересня, відбулося нагородження переможців першого Всеукраїнського літературного конкурсу прозових україномовних видань «DNIPRO-BOOK-FEST». Учасниками та гостями мистецького фестивалю стали письменники з усієї України. Ініціатор проведення заходу  - письменниця, громадська діячка з Дніпра Ольга Рєпіна. Відбувся захід за підтримки дирекції  Дніпровської центральної міської бібліотеки. 

Нагадаємо, що автори змагалися у 4 номінаціях.

  1. Проза для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
  2. Проза для підлітків.
  3. Прозові твори (романи, повісті).
  4. Кращий дизайн книжкової обкладинки серед видань, надісланих на 1, 2, 3 номінації.

ПЕРЕМОЖЦІ, ДИПЛОМАНТИ ТА ВІДЗНАКИ:

Віншування володарів Відзнаки імені Івана Багряного за 2017 рік

У місті Дніпрі, в Будинку мистецтв, урочисто нагородили володарів Відзнаки імені Івана Багряного 2017 року. 

Іван Багряний, видатний  письменник і політичний діяч, автор книг поезії і прози «Золотий бумеранг», «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою» та ін.

Відомо, що внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подихуборовся за незалежність рідної України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.

З метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця, Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Івана Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного.

У 2017 році лауреатами почесної нагороди стали:

Книга року 2015 — версія спілки письменників

25 лютого 2016 у Будинку письменника України відбулася церемонія нагородження лауреатів премії Книга року 2015 «Глиняний кіт» за версією Національної спілки письменників України.

Визначення переможців кращих книжок 2015 року у номінаціях: «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Критика, літературознавство», «Публіцистика, есеїстика», «Художній переклад», «Дитяча література», «Антологія» тривало до 1 лютого 2016 року.

Експертами конкурсу Книга року 2015 «Глиняний кіт» були представники Національної спілки письменників України, Інституту літератури НАН України ім. Т.Г. Шевченка, Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, Національного музею літератури України і газети «День»: Олександр Астаф’єв, Надія Гаврилюк, Валерій Герасимчук, Володимир Даниленко, Карина Дорошенко, Павлина Дунай, Наталія Єржиківська, Світлана Кравченко, Вано Крюгер, Василь Трубай, Лілія Чорна, Мар’яна Шаповал, Станіслав Шевченко.

Свято Слова «Просто на Покрову» - у Коростені

11_37Напередодні 14 жовтня Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України дев'ятий раз у Коростені письменники, журналісти, художники, композитори майже з усіх куточків України, щоб вкотре переконатися, побачити, як, не зважаючи на економічні негаразди, війну і політичні перипетії, розквітнув і погарнішав за рік чудовий древлянський край.

Як пише головний організатор заходу Віктор Васильчук, "3 давніх-давен український народ вписує у скарбницю людства свою мову, свою музику, звичаї, культуру. З далеких сутінків віків до найбільших реліквій українського народу належить Слово. Завдяки йому ми спілкуємося, закарбовуємо свої думки, а художня сила його – просто вражає".

Про «стокгольмський синдром» в українських реаліях

Світлана Талан. Оголений нерв: роман. – Харків: «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.

Кожна книга має свою історію. Зазвичай, історія починається від народження книжки і далі уже розвивається так, як складеться. Історія роману „Оголений нерв” Світлани Талан розпочалася задовго до видання. Лише зринула десь інформація про те, що нова книга письменниці з Луганщини висвітлюватиме події на сході країни останнього року і що робоча назва її – „Бидлота”, як сайти республік-самозванців вибухнули цілим циклом матеріалів. Не знаючи, ні про що книга, не читаючи її, представники ДНР і ЛНР провели цікаву піар-компанію. Цікаву, бо тепер кожному жителю тимчасово окупованих територій захочеться дізнатися: а що ж такого авторка понаписувала в романі, обізвавши когось (а чи не їх конкретно) бидлотою. Хоча насправді, Бидлота – це лише прізвище головної героїні твору.

Майстерне слово Світлани Талан

15 березня в Сєвєродонецькій міській публічній бібліотеці відбувся творчий вечір з відомою українською письменницею-сєверодончанкою, призером багатьох номінацій, членом Національної спілки письменників України Світланою Талан, присвячений її ювілею.

Творчу зустріч готували працівники бібліотеки. Атмосфера була дуже щирою, теплою, було багато квітів, подарунків, посмішок. Святковий настрій доповнювали вокальні й інструментальні музичні номери. Прийшли привітати письменницю її шанувальники, фанати, представники міського та обласного відділів культури.

Визнано переможців конкурсу імені Олеся Гончара

Переможцями традиційного щорічного конкурсу імені Олеся Гончара журналу «Бористен» в 2014 році визнані:

Іван та Маруся Гнип ( Каліфорнія, США) – за багаторічний патронат у проведенні молодіжного патріотичного конкурсу свого імені на шпальтах щомісячника «Бористен» .

Микола Миколаєнко ( м. Дніпропетровськ) – за численні прозові і поетичні публікації та з нагоди дев’яносторіччя.

Віктор Бабанський ( Ню-Джерзі, США) – за системні публікації про життя західної української діаспори.

Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк, Луганська область ) – за вагомий внесок в розвиток сучасної вітчизняної літератури та високохудожні твори, спрямовані на духовне та патріотичне виховання української юні.

Наталя Дев'ятко ( м. Дніпропетровськ) - за цикл літературознавчих критичних статей і рецензій.

https://www.facebook.com

«Кілометри» людського життя від Світлани Талан

З цією письменницею я мріяла познайомитись давно. Двадцять перший книжковий форум став і для неї і для мене першим, тому побачились ми саме у вересневому Львові. Вже тоді я знала, що розповім читачам про цю особливу жінку, але коли зимовий Чернігів подарував ще одну зустріч ( 13 грудня Світлана Талан провела автограф-сесію в книжковому  магазині Клубу Сімейного Дозвілля), збагнула, що час.

Якщо окреслити життя людини кількома реченнями, то інформація про Світлану Талан буде виглядати так.

Світлана Олегівна народилась в сім’ї сільських вчителів. До речі, в перший клас пішла на Чернігівщині в Новгород-сіверському районі.

Закінчила восьмирічну школу в селі Перемога Глухівського району Сумської області, продовжила навчання у Баницькій середній школі. У 1983 році закінчила Глухівський педагогічний інститут. З п’ятнадцяти років почала працювати позаштатним кореспондентом районної газети. Багато років віддала роботі з дітьми. Працювала вихователем у дитсадку, потім – учителем початкових класів. Зараз мешкає у м. Сєвєродонецьк Луганської області.

Ольга Рєпіна серед переможців конкурсу на кращу журналістську роботу

1 грудня у Києві відбулася Церемонія нагородження переможців конкурсу на кращу журналістську роботу у сфері ВІЛ/СНІДу. 

До фіналістів увійшла й Ольга Рєпіна - журналістка з Дніпропетровська з рецензіями на романи Світлани Талан «Помилка» та «Мої любі зрадники» (рецензії першими були опубліковані на порталі "Жінка-Українка".

Об'єднати вміст