Наталія Дев'ятко

Наталія Дев'ятко — біографія

Наталія Володимирівна Дев'ятко – прозаїк, перекладач, журналіст.

Народилася 11 січня 1983 р. у м. Дніпропетровську.

Закінчила Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара (факультет Систем і засобів масової комунікації), аспірантуру Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара (спеціальність – журналістика).

Наталія Дев’ятко: Легенда про жито

Тихо. Ніч навколо розправила крила над степом, над курганами. Ходить степом вітер, землі не зачіпаючи, тільки деінде пискне кажан чи зірка зблисне – і згасне. Тихі ночі у степу, бо то сон. Зійде сонце, відкриваючи поле, вийдуть люди, щоб почати жати жито, застрекотять комбайни, а поки поле спить і марить, що воно досі степ прадавній.

Наталія Девʼятко: Повернемо Україні справжній прапор!

Протягом багатьох років українці називають свій державний прапор жовто-блакитним, але за часів незалежності він таким досі не став, і це має глибинний зміст.

Дедалі більше простих людей перевертають державний прапор жовтим догори. Жовто-блакитні прапори можна побачити в авто і навіть у кабінетах деяких чиновників.

Наталія Дев’ятко: «Про козаків і характерників в українському фентезі не писав тільки лінивий»

Українське фентезі ніяк не може позбутись стереотипних сюжетів та персонажів. І це парадоксально. Адже фентезі – література, що допускає будь-яку варіативність змісту твору та засобів формального втілення ідеї, задуманої самим автором. Така література не має жодних обмежень. Вона відкриває безмежний простір для фантазії, адже фентезі – це і є фантазія. На щастя, криза цього жанру в Україні настане ще не скоро. Саме фентезі подарувало нашій літературі чимало молодих талантів. Однією із них є Наталія Дев’ятко.

Наталія Дев’ятко. Легенда про Дерево дощів

Відбулося це у старовинному місті, яке змінювало свою назву разом із плином історії, так відзначаючи короткі сучасні епохи, що мають перед очима обриси свого майбутнього.

Місто було невеличке, але дуже пишалося давньою брамою, шматками мурів, статуями у заглибинах величних будинків, яких за наших часів більше не будують.

Сонце сходило над містом, згадуючи дзенькіт зброї на вулицях і відлуння весільних дзвонів, сутінки оживляли тіні і спогади, кепкуючи з приїжджих, що називали їх марою і привидами.

Наталія Дев'ятко: Молода Муза степового краю

Обласний літературний конкурс творчої молоді "Молода муза" був започаткований у 2007 році як щорічний конкурс для молодих літераторів Дніпропетровщини. Вік учасників – від 14 до 35 років. Нині конкурс проводиться управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації і Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей. Для оцінки надісланих на конкурс творів створюється журі, до складу якого входять представники Національної Спілки письменників України і Всеукраїнської творчої спілки "Конгрес літераторів України".

Рибки-бутерброди

Рецепт від Наталії Дев'ятко

Як можна зробити зі звичайного бутерброду справжню цікавинку?

А дуже просто!

Беремо тонкий батон, ріжемо під кутом. Тоді кожен шматочок обрізаємо так, щоб зробити тільце нашій "рибці".

Тільце "рибки" вкриваємо "лускою" з червоної ікри.

Зябра у нас будуть із 2-3 тонесеньких смужечок старої цибулі.

Око – шматочок чорної оливки.

Ще нам знадобиться трохи петрушки, щоб зробити хвіст і плавці.

Ось така у нас вийшла рибка.

Смачного!

Об'єднати вміст