Наталія Девʼятко: Повернемо Україні справжній прапор!

Протягом багатьох років українці називають свій державний прапор жовто-блакитним, але за часів незалежності він таким досі не став, і це має глибинний зміст.

Дедалі більше простих людей перевертають державний прапор жовтим догори. Жовто-блакитні прапори можна побачити в авто і навіть у кабінетах деяких чиновників.

Віддавна кольори і знаки мали особливе значення, в графічному та кольоровому втіленні відображали прадавнє Ім’я, яке було головною категорією і кодом міфічної свідомості. Ті ж самі коди має і людська підсвідомість, незалежно від часу і місця проживання.

Тому зрозуміло, що на кольори, а особливо на кольори, що означають державність, треба звертати особливу увагу.

Сполучення блакитного (синього) і жовтого (золотого) використовували в різних країнах і в різні історичні епохи, проте важливо, який із кольорів при тому був головним.

Поставиш згори жовтий – отримаєш вогонь (у його найважливішому міфічному втіленні – золотому, згадайте народні казки, де золотим кольором позначаються всі чарівні речі і явища), отримаєш сонце, отримаєш панування духовного, життя і процвітання.

Поставиш згори синій – отримаєш холод і байдужість небес, отримаєш воду (що є у першому прадавньому значенні "часом", тобто країна, яка визнала головування синього над жовтим, "випадає" з часового потоку і не впливає на історію), отримаєш панування матеріального над духовним, розруху і смерть (і про все це Л.Кравчука попереджали, зокрема, китаянка Мао-Мао, каліграф з давнього і шанованого роду, яка померла дуже молодою).

Жовто-блакитні прапори були в козаків (зверніть увагу на картину І.Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану") й у Центральної Ради (у березні 1918 р. Центральною Радою було ухвалено Закон про державний прапор Української Народної Республіки – жовто-блакитний), це поєднання кольорів було запозичене для прапора Української Народної Республіки Рад робітничих, селянських, солдатських і козацьких депутатів.

Жовто-блакитне поєднання кольорів навіть у німців визнавалося найкращим знаком процвітання, а в Аненербе знали набагато більше про кольори та їхній вплив на життя ("мирним" стягом Німеччини після її перемоги повинен був стати стяг із золотим птахом на синьому тлі). Золотий колір на синьому полі був кольором найвищої влади в країнах сходу, таких як Китай і Корея, за використання цих кольорів людьми, які не належали до імператорських родин, могли стратити. Золоті кольори у християнстві вважалися проявом Божої сили, святості і благодаті, а саме золото – зіницею Божого ока.

Синьо-жовті прапори були в Україні за Скоропадського (розпочалася громадянська війна), за Л.Кравчука (благополучна Україна, яка вийшла зі складу Радянського Союзу, падає в прірву економічної кризи). Також синьо-жовтий прапор було подаровано Західній Україні як одній з провінцій Австро-Угорської Імперії. І була це копія з прапора іншої – Нижньо-Австрійської – провінції. Таким чином, завдяки "подарунку" за Західною Україною на підсвідомому знаковому рівні закріпилися провінційність й економічна нерозвиненість, постійні втрати духовних здобутків, що можна бачити при дослідженні масової свідомості і до сьогодні при порівнянні сходу і заходу України.

І в цьому контексті навіть не думаєш про те, що сучасний прапор нашої країни не відповідає й законам геральдики. Бо головний колір герба (це жовтий) і головний колір прапора (зараз це синій) повинні збігатися.

Синій та жовтий – інверсійні кольори, тому, надаючи одному з них домінанти, повністю змінюється вектор. Окрім того, кожен, хто знайомий із морською традицією, знає: якщо перевернути прапор – це є знаком біди. Таким чином, під нинішнім синьо-жовтим прапором Україна житиме у постійній інверсії та негативі.

У синьо-жовтому прапорі закодована вічна аграрність нашої країни (жовте поле), невтручання в чужі справи і домінування матеріальних інтересів (синій) над культурою і духовністю.

У жовто-блакитному прапорі закодоване процвітання, духовний розвиток і владне начало.

Наші пращури були мудрими людьми. Вони знали, як впливати на сьогодення і на майбутнє.

Наш прапор – жовто-блакитний.

Повернемо Україні справжній прапор!