Майстерне слово Світлани Талан

15 березня в Сєвєродонецькій міській публічній бібліотеці відбувся творчий вечір з відомою українською письменницею-сєверодончанкою, призером багатьох номінацій, членом Національної спілки письменників України Світланою Талан, присвячений її ювілею.

Творчу зустріч готували працівники бібліотеки. Атмосфера була дуже щирою, теплою, було багато квітів, подарунків, посмішок. Святковий настрій доповнювали вокальні й інструментальні музичні номери. Прийшли привітати письменницю її шанувальники, фанати, представники міського та обласного відділів культури.

Приєдналися до поздоровлень і активісти громадської організації «ВІДРОДЖЕННЯ СХОДУ». В своїй привітальній промові вони підкреслили, що творчість Світлани Талан – це не тільки високохудожні твори, а й глибоко патріотичні й культурно-виховні, які мають важливий вплив не тільки для підростаючого покоління, а й для тих громадян, що стали жертвами антиукраїнської пропаганди. Якби ці громадяни знали дійсну історію, а не спотворену комуністичною ідеологією, то можливо ми і не мали б такої ситуації на сході України, що призвела до війни.

Активісти подякували Світлані Талан за те, що завдяки її творчості широкому колу читачів стали відомі історичні факти, що мали місце на Луганщині, які замовчувалися довгі роки. Кожен українець повинен знати про страшні події Голодомору в Україні і пам’ятати про них. Ніколи не забувати! Про 50 тисяч сіл, занесених до «чорних дошок», які були оточені НКВСниками, щоб ніхто не міг втекти з села, рятуючись від голодної смерті, де вимирали всі, від малого до старого. Така доля спіткала й мешканців села Смолянинове на Луганщині. Мільйони українців були замордовані голодом, а ті хто вижив, потерпали й гинули від репресій. То був геноцид Українського народу! А потім в ті спустошені села, опустілі будинки заселилися переселенці, яких ешелонам везли з Росії.

Світлана Талан не тільки майстерно володіє словом, а має особливий талант, який так захоплює читача, що він втілюється в образи героїв і відчуває всю їх біль, страх, надію. Щоб так знати побут селян того часу, їх сподівання, бажання жити, треба мати в собі той національний ген пам’яті, який відкрився пані Світлані. Це дало їй право виконати призначення, дане Богом - бути письменницею!

Жага до життя, любов до рідної землі, віра в добро, справедливість, щасливе майбутнє – це основа, яка червоною ниткою пронизує твори письменниці. Багато хто з прихильників вважає Світлану Талан сучасним класиком. Її добре знають на заході й центрі України, вивчають твори письменниці в школах на позакласному читанні. Потужний творчий потенціал має Світлана Талан, і це дає надію, що ще багато нових творів будуть радувати шанувальників її таланту.

Людмила Синельник