Премії

Список претендентів на здобуття премії імені В.С. Косенка у 2024 році

Держмистецтв оприлюднює імена цьогорічних претендентів на премію, що присуджується за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва.

Протягом двох місяців українські митці мали змогу надіслати до Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти заявки на отримання вказаної премії.

Наразі ж оприлюднюємо імена претендентів та назви творів, що номінуються на премію імені В.С. Косенка у 2024 році:

Букерівська премія-2023: незабаром підсумки

Букерівська премія презентувала список книжок, які претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомляється на офіційному сайті премії.

Книжки, що увійшли до шортлиста, оголосять 21 вересня, а імʼя переможця/ -ниці – 26 листопада.

До переліку ввійшли 13 книжок, які обирали серед 163 творів. До лонглиста також ввійшли чотири письменники-дебютанти: Джонатан Ескоффері, Шан Гʼюз, Вікторія Ллойд-Барлоу й Четна Мару. 

Лауреатами премії імені М. В. Лисенка в 2023 році стали Геннадій Сасько та Назарій Пилатюк

За інформацією Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Комітет з присудження премії імені М. В. Лисенка визначив двох лауреатів премії в 2023 році.

В номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості» цьогоріч премію отримує український композитор Геннадій Сасько за твір «Веснонько, весна». Концерт для мішаного хору та солістки на вірші Максима Рильського.

Геннадій Сасько – член Національної Спілки композиторів України, Заслужений діяч мистецтв України та лауреат визначних музичних премій. Його творчість розвивається плідно і яскраво у широкому жанровому діапазоні: від монументальних кантат і ораторій до камерно-інструментальних і хорових мініатюр, від насичених симфонічних полотен до популярних джазових п’єс, від кіномузики до циклів творів для дітей та юнацтва.

Відбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка

14 січня відбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року. За результатами відбору до участі у третьому турі конкурсу допущені літературно-мистецькі твори за номінаціями:

ЛІТЕРАТУРА
1. Дуда Тамара Анатоліївна (Тамара Горіха Зерня). Роман «Доця»
2. Нечитайло (Осока) Сергій Олександрович. Книга прози «Три лини для Марії»
3. Пузій Володимир Костянтинович (Володимир Аренєв). Книга прози «Заклятий меч, або Голос крові»
4. Херсонський Борис Григорович. Книги поезій «Вклонитися дереву», «Сталіна не було» 

Прийнято регламент шостої Національної кінопремії України «Золота Дзиґа»

На зборах Правління Української кіноакадемії був прийнятий регламент Шостої Національної кінопремії України “Золота Дзиґа”.

Прийом заявок для участі у Кінопремії стартує 15 грудня і триватиме до 28 лютого 2022 р. До участі допускаються українські фільми, які відповідають наступним вимогам:

  • повнометражні ігрові та анімаційні фільми, які були в українському кінопрокаті хоча б тиждень у період з 01 березня 2021 р. до 28 лютого 2022 р.
  • повнометражні документальні, короткометражні ігрові, короткометражні анімаційні фільми, які були в українському прокаті хоча б тиждень або брали участь у конкурсі кінофестивалю з історією щорічної діяльності не менше 5 років та наявністю професійного журі в період з 01 березня 2021 р. до 28 лютого 2022 р.
  • оригінальні ігрові серіали, що мали прем'єру на загальнонаціональному телеканалі або вебплатформі в період з 01 березня 2021 р. до 28 лютого 2022 р., та без залучення фахівців із країни-агресора.
  • всі репліки іноземною мовою мають бути субтитровані, озвучені або дубльовані українською мовою.

Оголошено конкурс на здобуття літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича

 

Комісія з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича  з 1-го червня по 1-е вересня 2021 року приймає заявки на відзначення творів.

Твори, що подаються на номінації Премії, мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді (книга) протягом останніх трьох років, але не пізніш як за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні рецензії в критиці, літературних журналах, засобах масової інформації.
На здобуття Премії подаються:

- клопотання про присудження Премії;

Андрій Демиденко – лауреат Міжнародної літературної премії імені Джека Лондона за 2021 рік (США)

Міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO» (США, Сан-Франциско, голова міжнародного журі – Алекс Клас) оголосив лауреата Міжнародної літературної премії імені Джека Лондона за 2021 рік.

Саме в Сан-Франциско 12 січня 1876 р. народився Джон Ґріффіт Чейні, котрого увесь світ тепер знає, як видатного американського письменника та громадського діяча Джека Лондона. А найбільше він прославився, як автор пригодницьких романів і оповідань. Його знають, поважають та люблять діти і дорослі в усіх країнах світу.

Отже, цьогорічним лауреатом почесної відзнаки за визначну літературну діяльність, за поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України, став видатний поет, автор популярних пісень, народний артист України Андрій Демиденко

Щиро вітаємо цьогорічного лауреата високої міжнародної нагороди!

Оголошено конкурс на здобуття премії імені Василя Юхимовича

 

Комісія з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича з 1-го червня до 10-говересня 2020 року приймає заявки на відзначення творів.

Твори, що подаються на номінації Премії, мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді (книга) протягом останніх трьох років, але не пізніш як за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні рецензії в критиці, літературних журналах, засобах масової інформації.

На здобуття Премії подаються:

- клопотання про присудження Премії;

- завірений протокол засідання, на якому було прийня торішення про висунення твору на здобуття Премії;

- власне сама книга (у трьох примірниках);

- рецензії, статті, відгуки про твір номінанта (ксерокопії).

Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) за 2020 рік

За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України (президент Сергій Дзюба), цьогорічними лауреатами почесної Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) стали відомі українські поети: Микола Будлянський (Чернігів), Дмитро Шупта (Одеса), Галина Запорожченко (Миколаїв), Надія Бойко (Львів); знана письменниця Еліна Заржицька (Дніпро); композитори Петро Лойтра (Кіровоградська обл.) і Борис Раденко (Київ). Їх відзначено за визначну творчу діяльність.

Науковця Володимира Хоменка нагороджено за визначну міжнародну і громадську діяльність.

Також лауреатами престижної премії стали поети Михась Пазняков, Тетяна Жилінська, літературознавець Людмила Воробйова, письменниця, композитор Олена Шахно (Елен Модель) (Білорусь), письменник Микола Шамсутдінов (РФ) та науковець Ольга Бежанова (США).

Оголошено імена претендентів на Міжнародну премію ім. Івана Франка 2019

На здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка, якою відзначають науковців у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики, у 2019 році було подано 27 наукових робіт. За перемогу змагатимуться вчені з України, Канади, Італії, Польщі та Сербії. В умовах російської агресії до участі у конкурсі не допускалися наукові роботи з РФ.

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» представлено 10 наукових досліджень:

1. Вадим Ададуров, монографія «Война цивилизаций: Социокультурная история русского похода Наполеона» Т.1, (Україна).
2. Вадим Ададуров, монографія «Наполеоніда” на Сході Європи: Уявлення, проекти та діяльність уряду Франції щодо південно-західних окраїн Російської імперії на початку XIX століття» (Україна).
3. Віктор Гаркавко, «Про хліб наш насущний наука» (Україна).
4. Іоанна Ґетка, монографія «На зорі модерності. Руськомовне василіянське книгодрукування XVIII століття (Польща).
5. Богдан Гудь, монографія «Українці і поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в ХІХ-першій половині ХХ ст.» (Україна).
6. Богдан М. Пунько, посібник «Міжнародний бізнес» (Україна).
7. Богдан М. Пунько, монографія «Антифілософія політики» (Україна).
8. Володимир Сергійчук, монографія «Голодомор 1932-1933 років як геноцид українства» (Україна).
9. Ірина Чугаєва, монографія «Чернігівське літописання ХІ–ХІІІ ст.: історіографічний міф чи історичне джерело?» (Україна).
10. Авторський колектив під керівництвом Володимира Голіни, монографія «Громадськість у запобіганні і протидії злочинності: вітчизняний та міжнародний досвід» (Україна).

Названо цьогорічних лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомляє Ростислав Семків.

В номінації “Публіцистика, журналістика”: Богдан Горинь та Оксана Забужко

Номінація “Музичне мистецтво”: Володимир Шейко

“Візуальне мистецтво”: Василь Чебаник

“Кіномистецтво”: Роман Бондарчук

“Театральне мистецтво”: Ростислав Держипільський

Результати голосування буде подано на затвердження Президенту України. Премію традиційно вручатимуть на початку березня.

Відомі лауреати премії Лесі Українки за найкращі твори для дітей

Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення визначили лауратів премії ім. Лесі Українки за найкращі 
літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 43 висунутих на здобуття премії робіт перемогу здобув дитячий письменник Іван Андрусяк за книги для малят «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг» (Видавництво «Фонтан Казок»).    

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» лауреатом премії став Михайло Александров за художнє оформлення книги Сергія Товстенка  «Ремонт Летючих Чудес» («Видавництво «Глоуберрі Букс»). Всього за премію в цій номінації змагалося 13 робіт.

Об'єднати вміст