Кіно

Українська драма “Магда” стала найкращою на Будапештському кінофестивалі

Український фільм "Магда" режисера Дениса Соболєва визнали найкращою драмою Будапештського кінофестивалю.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Ganza Film.

"Найкраща драма Будапештського кінофестивалю – фільм "Магда"… Історія про українську німкеню в часах війни торкнулась сердець європейських кінематографістів", – йдеться у повідомленні.

"Магда" – це історична драма про німкеню Магду Хоманн, яка закохалась в українського солдата в часи Першої світової війни і приїхала з ним до України. А потім дівчина опинилася у таборі ГУЛАГу.

Прийнято регламент шостої Національної кінопремії України «Золота Дзиґа»

На зборах Правління Української кіноакадемії був прийнятий регламент Шостої Національної кінопремії України “Золота Дзиґа”.

Прийом заявок для участі у Кінопремії стартує 15 грудня і триватиме до 28 лютого 2022 р. До участі допускаються українські фільми, які відповідають наступним вимогам:

  • повнометражні ігрові та анімаційні фільми, які були в українському кінопрокаті хоча б тиждень у період з 01 березня 2021 р. до 28 лютого 2022 р.
  • повнометражні документальні, короткометражні ігрові, короткометражні анімаційні фільми, які були в українському прокаті хоча б тиждень або брали участь у конкурсі кінофестивалю з історією щорічної діяльності не менше 5 років та наявністю професійного журі в період з 01 березня 2021 р. до 28 лютого 2022 р.
  • оригінальні ігрові серіали, що мали прем'єру на загальнонаціональному телеканалі або вебплатформі в період з 01 березня 2021 р. до 28 лютого 2022 р., та без залучення фахівців із країни-агресора.
  • всі репліки іноземною мовою мають бути субтитровані, озвучені або дубльовані українською мовою.

Молитва нехрещених

Ніна Головченко

24 листопада 2017 року в Києві в кінозалі «Оскар» (ТЦ «Guliver») відбулася кінопрем’єра повнометражного документального фільму «Невидимий батальйон» про участь українських жінок у війні з Росією.

Назва фільму «Невидимий батальйон» пов’язана з тим, що жінки воюють у складі ЗСУ на Донбасі, але законодавчо ця ситуація не забезпечена, тому право жінки на захист Батьківщини піддається дискримінації.

«Гніздо горлиці» — фільм, сценарій якого написало Життя

Українського кіно, кажуть, нема. Колись було, а тепер його нема. Ще у шістдесяті-сімдесяті воно було. Його знімали Сергій Параджанов, Леонід Биков та Іван Миколайчук. А тепер за ці двадцять років зникло… А ще щось промайнуло майже зовсім непомітним для широкого загалу на початку дев'яностих в творчих потугах у Олега Бійми у телесеріалах «Злочин з багатьма невідомими», «Пасткою», «Островом любові» та іншими. Та зникло щоб час від часу з'являтися у творіннях короткого метра фестивалю «Відкрита ніч».

У середині ж 2000-х, після «Помаранчевої» революції теж зажевріло і завмерло наче дитина в утробі матері. З'являлись поодинокі рухи «Нескорений», «Украдене щастя», «Штольня», фільми Оксани Байрак та інші: не вельми відомі широкому загалу творіння. Та це тільки провісники народин нового українського кіно. І як тільки 2000-чні перетнули дев'ятий рік потуги посилилися. Україна потребувала нового рівновеликого зі світовим кіно нашого, українського. Вистріл відбувся відразу шедеврами світового рівня Михайла Іллєнка у 2012 році «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» та у 2013-му «Хайтарма» Ахтема Сеїтаблаєва.

«У фокусі Україна. В кадрі — Буковина»

19-21 січня у рамках проекту «У фокусі Україна. В кадрі — Буковина» у столичному Будинку кіно відбувся показ кінострічок, а саме:

  • добірка документальних матеріалів з Центрального державного архіву кінофотодокументів імені Г.С. Пшеничного, 
  • документальний фільм «Буковина ‑ земля українська» (О. Довженко, 1940 рік),
  • документальний фільм «Красна Маланка», (режисер Д. Сухолиткий-Собчук, 2013 рік),
  • художній фільм «Юденкрайз, або вічне колесо» (автори сценарію: С. Цалик, В. Домбровський, режисер В. Домбровський, оператор О. Мазепа, у ролях: Б. Ступка, С. Круть, Т. Яценко, К. Степанков, П. Бенюк та інші).
  • прем’єрний показ художнього фільму «Гніздо горлиці» (автор сценарію та режисер Т. Ткаченко, оператор О. Земляний, у ролях: В. Лінецький, Р. Зюбіна, М. Чіпріані, Л. Бернарді, М. Боклан, Н. Васько).

У виробництві фільм Юлії Гонтарук «Залізна сотня»

Розпочинається виробництво документальної повнометражної стрічки «Залізна сотня» автора сценарію та режисера Юлії Гонтарук.

5 вересня 2016 року Держкіно уклало з компанією-виробником фільму контракт про надання 100% державної підтримки розміром 1 млн 970 тис. грн.

«Залізна сотня» – переможець 8-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво здійснює компанія «Директорія кіно». Продюсерами фільму є Ігор Савиченко та Олександра Братищенко.

Поводир, Жива ватра, Чорнобиль на фестивалі В Італії

12326 червня на 14-му Міжнародному кінофестивалі на острові Іскія (Італія) продемонстрували фільм «Чорнобиль. Зона майбутнього» (режисер Олег Карнасюк, продюсер Максим Микитась), а 30 червня ще дві українських стрічки «Поводир» Олеся Саніна та «Жива ватра» Остапа Костюка. Українське кіно на МКФ в Іскії представлено вперше. Фільми показані у програмі «Український фокус».

Кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 19» відбудеться 25-26 червня

Фестиваль «Відкрита Ніч» започатковано у 1997 році. Він щорічно проходить в кінці червня як огляд найцікавіших здобутків українського короткометражного кіно. Цього року на фестиваль було подано 116 фільмів українського виробництва.

У 2016 році Кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 19» відбудеться 25-26 червня. Як і в попередні роки, основним майданчиком стане Арт-причал у Києві, а паралельні покази і трансляції кінопоказів пройдуть більше ніж на 60-ти майданчиках України та світу. В 2016 році фестиваль пройде за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Роботу над фільмом про прикордонників «Війна на нульовому кілометрі»завершено

press_conferenceКінофільм є переможцем 7-го конкурсного відбору Держкіно і створювався за його підтримки, отримавши державне фінансування розміром 395,2 тис. грн.

Про завершення роботи над фільмом під час прес-конференції, яка відбулася 19 травня в інформаційному агентстві «Укрінформ», повідомили творці фільму: режисер Василь Рибальченко; продюсер Олександр Дріз; креативний продюсер Олександр Лірчук; помічник Голови Держприкордонслужби Олег Слободян та Перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін.

Український павільйон на кіноринку фестивалю в Каннах

З 11 по 20 травня на кіноринку 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український павільйон та відбуватимуться інші заходи, пов’язані з українським кіно: розповсюджуватимуться інформаційні матеріали, проводитимуться презентації та зустрічі.

Відкритий лист кінематографістів Президенту України

Президенту України
Петру Порошенку

Шановний Петре Олексійовичу!

Ми, діючі українські кінематографісти, хочемо висловити нашу точку зору на процеси, що відбуваються в українському кіно сьогодні.

Відкрито прийом заявок у конкурсні програми кінофестивалю "Молодість»

1 лютого відкривається прийом заявок у п’ять конкурсних програм 46-го КМКФ «Молодість», що відбудеться з 22-го по 30-те жовтня 2016 року, у міжнародну конкурсну програму фестивалю, що складається з трьох категорій:

  • Студентський фільм (ігровий, документальний, анімаційний) (до 45')
  • Перший професійний короткометражний фільм (ігровий, документальний, анімаційний) (до 45')*
  • Перший професійний повнометражний ігровий фільм (від 60' і більше).
Об'єднати вміст