У виробництві фільм Юлії Гонтарук «Залізна сотня»

Розпочинається виробництво документальної повнометражної стрічки «Залізна сотня» автора сценарію та режисера Юлії Гонтарук.

5 вересня 2016 року Держкіно уклало з компанією-виробником фільму контракт про надання 100% державної підтримки розміром 1 млн 970 тис. грн.

«Залізна сотня» – переможець 8-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво здійснює компанія «Директорія кіно». Продюсерами фільму є Ігор Савиченко та Олександра Братищенко.

За словами режисера фільму Юлії Гонтарук, це кіно не про воєнний конфлікт в Україні, а про те, як конфлікт змінює долі людей. Фільм носить таку назву, бо його героями є бійці роти «Залізна» полку спеціального призначення «Азов», які під час військової операції в Широкіному вистояли три дні поспіль під натиском ворога. Стрічка створюється на основі записаних інтерв’ю з воїнами полку «Азов». Наразі режисер працює над фільмуванням їхніх історій «за кадром» війни, адже вважає, що найголовніше питання на сьогодні – як складеться доля цих солдатів у майбутньому.

Як зазначив Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко: «Держкіно підтримало цей проект, бо тема, яку він підіймає, – повернення бійців після війни до цивільного життя – потребує розкриття і висвітлення. Зі свого боку, ми зробимо все можливе, аби стрічка побачила світ і сподіваємося на успішне її завершення».