З 11 по 20 травня на кіноринку 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український павільйон та відбуватимуться інші заходи, пов’язані з українським кіно: розповсюджуватимуться інформаційні матеріали, проводитимуться презентації та зустрічі.
У павільйоні буде представлений каталог «Українські фільми 2015-2016», виданий спеціально до 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю Національним центром Олександра Довженка, на замовлення Державного агентства України з питань кіно. У ньому зібрана інформація про найновіші українські роботи – готові й ті, що перебувають на стадії виробництва. Каталог та інші презентаційні матеріали поширюватимуться серед спеціалістів світової кіноіндустрії, що сприятиме промоції українського кіно, а також формуванню позитивного іміджу українського кінематографа за кордоном.
Крім того, на кіноринку в Каннах за підтримки ВБФ «Ініціатива заради майбутнього» відбудуться покази українських фільмів: «Гніздо горлиці» реж. Т. Ткаченко, «Моя бабуся Фані Каплан» реж. О. Дем’яненко і «Тепер я буду любити тебе» реж. Р. Ширман.
Також відбудуться ринкові покази фільму «Гетьман» реж. В. Ямбурський (автор сценарію та продюсер Віктор Веретенников) і повнометражного 3D-анімаційного фільму «Микита Кожум’яка» реж. М. Депоян.
13 травня відбудеться урочистий прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 69-го Каннського МКФ, за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії й преси. Захід організований Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» спільно з ПАТ «Укрпластик».
14 травня в українському павільйоні відбудеться презентація кінофестивалю «Молодість» спільно з мерією Києва, під час якої будуть представлені: проект «Все починається в Києві», нова айдентика КМКФ «Молодість», нові локації, формати та програми фестивалю. А також за ініціативи «Молодості» у цей день відбудуться презентації незалежних українських проектів: ігрового фільму «Жива» реж. Тарас Химич і документальної стрічки Максима Микитася «Чорнобиль. Зона майбутнього».
За підтримки Благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» буде проведено бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers», який має стати для українських продюсерів майданчиком для налагодження міжнародних контактів.
Окрім того, завдяки Фонду 10 режисерів українських фільмів короткого метру зможуть особисто представити свої роботи у секції «Short Film Corner». Відбір фільмів відбувався у співпраці з ГО «Сучасне Українське Кіно», всі учасники є членами цієї організації. Показ коротких метрів розбито на 2 блоки, перегляд відбуватиметься 18 і 19 травня.
Український павільйон на кіноринку 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю організовується Державним агентством України з питань кіно спільно з Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» за підтримки ПАТ «Укрпластик» та компанії «Міжнародні авіалінії України».