Я, Іван Тимофійович Пустовий, народився 5 лютого 1952 року в селі Тополівка Віньковецького району Хмельницької області.
Батько, Пустовий Тимофій Микифірович, працював у колгоспі садівником, мати, Пустова Текля Йосипівна, працювала у колгоспній ланці.
В 1959 пішов у перший клас Віньковецької середньої школи, яку закінчив у 1969. За час навчання в школі брав участь спочатку у шкільній художній самодіяльності, а потім і в творчих колективах районного Будинку культури, як читець гумору, виконавець на народних інструментах, артист оригінального жанру. В 1968 написав свою першу пісню, а в районній газеті надрукував гуморески.
У 1969 втупив ло Київської студії естрадно-циркового мистецтва на розмовний відділ.
У 1970 був призваний до лав Радянської армії, проходив службу у внутрішніх військах у місті Дніпропетровську. Під час служби брав участь у армійській художній самодіяльності, як музикант ВІА, читець-гуморист. У 1972 році був демобілізований після закінчення строку служби.
У 1973 був прийнятий на посаду методиста Віньковецького Будинку культури.
У 1974 році вступив на заочний факультет режисури у Київський державний інститут культури ім. О.Є.Корнійчука, який закінчив у 1978. У Віньковецькому будинку культури працював до 1983. Впродовж цього періоду написав і поставив багато сценаріїв театралізованих видовищ, масових свят, агітбригад, створив ансамбль народної музики, з яким побував у Тамбові, у Москві на «Олімпіаді-80», на багатьох всеукраїнських фестивалях, приймав участь у телевізійних програмах.
Постійно працював над оволодінням новими музичними інструментами, писав вірші, гуморески, пісні, пісенні тексти. Був нагороджений грамотами Всесоюзних фестивалів, дипломами різних конкурсів.
У 1975 році нагороджений Золотою медаллю, як лауреат Першого всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості.
У 1983 переїхав до м. Хмельницького і був прийнятий на посаду актора в обласний театр ляльок, на якій працював до 1985 року. Зіграв більше десятка ролей у виставах для дітей та дорослих. (Дідусь у виставі «Оленка», коник Цвірля у виставі «Зернина», ангел у «Божественній комедії», ветеран у «Казці про Чугайстра» П.Воронька, чоботар у виставі «Карлик Ніс», Фома у виставі «Горбоконик» і т.д.). Приймав участь у концертних програмах театру, «капусниках», гастрольних поїздках.
У 1985 році переведений на посаду завідувача музичною частиною театру, на якій працював до 1988року. Написав музику до своїх перших вистав – «Мишкові гулі», «Ох і цей Мицик!», «Лоскутик», «Підступний сірник» та ін.
У 1988 році перейшов на посаду керівника оркестру Народного самодіяльного ансамблю «Юність Поділля» при Хмельницькому інституті побутового обслуговування (нині ХНУ). Писав оркестровки музики до танців, аранжування народних та авторських пісень, у оркестрі грав на цибалах та інших народних інструментах. Побував на фестивалях у багатьох країнах Європи – Польщі, Голландії, Франціїї, Бельгіїї, Греціії, Румунії, Німеччині та ін.
У 1989 році разом з подільською співачкою Раїсою Осиповою прийняв участь у Першому Всеукраїнському фестивалі сучасної музики та пісні «Червона рута», який проходив у місті Чернівцях. Пісні «Веснянка» на вірші В.Крищенка, та «Гусоньки» на вірші Г.Чубач були відзначені дипломом фестивалю. З тих пір і до недавнього часу співпрацював з дирекцією фестивалю «Червона рута», допомагав молодим виконавцям, серед яких були О.Пономарьов, М.Одольська, Ю.Юрченко, Б.Солтисік та інші.
У 1992 році повернувся у Хмельницький театр ляльок на посаду завідувача музичною частиною на якій працюю по сьогоднішній день.
Впродовж цього періоду написав музику до сорока трьох вистав, які йдуть як у Хмельницькому театрі ляльок, так і у театрах Києва, Вінниці, Львова, Сімферополя, Полтави, Рівного, Луцька та інших міст України.
Багато вистав Хмельницького обласного театру ляльок отримали високі нагороди та відзнаки на Всеукраїнських та міжнародних фестивалях:
- 1995 написав музику до першої на Україні ляльков поп-опери «Пан Коцький», якаувійшла до каталогу українських опер.
- 1998 м.Ужгород, п’ятий міжнародний фестиваль «Інтерлялька-98». Вистава «Івасик Телесик», диплом за новаторство в лялькому мистецтві.
- 1999р. м.Ломжа, Польша. Вистава «Чумацький шлях» Гран-Прі фестивалю.
- 2000 м. Кишинів, Молодова, фестиваль «Лікуріч». Диплом лауреата за виставу «Івасик- Телесик»
- 2000 м. Львів, фестиваль «Золотий Телесик», вистава «Тарас», Гран-прі і т.д.
За музику до вистави «Тарас» удостоєний обласної премії імені Т.Г.Шевченка. (Для Хмельницького академічного театру ляльок написав музику до 54 вистав)
Написав більше п’ятисот пісень на вірші ураїнських поетів, та на власні тексти. Виконавці деяких з них – народний артист України Олександр Василенко, заслужені артисти України Марія Ясіновська, Олександр Полянський, Олександр Болгарчук, співаки Микола Довгальов, Раїса Осипова, Оксана Мазур, юні співаки Ірина Барилюк, Ліля Королюк та інші.
У 1999 році випустив магнітоальбом пісень на вірші М.Воньо «Юна топ-модель», багато пісень увійшли в інші збірні проекти.
2001 рік, молода співачка Інна Олійник – лауреат «Червоної рути 2001» з піснею «Вітер».
2007 рік – Інна Олійник ( INKA_) - переможниця проекту «Шанс», яка пісню «Вітер» виконувала у міжнарожному проекті в Голлівуді (США).
Сприяв творчій реалізації учасникам телепроекту «Шанс»: Марині Українець, Альоні Мороз, Анатолію Кальяненку, Наталії Валевській, Івану Березовському, Людмилі Нитичук, Людмилі Матус та ін..
Написав багато музики для фольклорних свят, масових театралізованих видовищ, концертів, тощо.
У 1984 році аранжував та записав позивні Хмельницького радіо, які і тепер являються музичною візитівкою Хмельниччини.
У 1999 році газетою «Проскурів» визнаний «Людиною року» в номінаціїї «Митець року».
У 2005 році створив музичну концепцію і записав позивні міста Хмельницького для годинника на міській ратуші.
Забезпечував музичне продюсування творчих вечорів Мирослава Воньо, Петра Карася, Михайла Войнаренка, Йосипа Осецького, Надіїї Пукас, Михайла Люшні, Віталія Міхалевського, Оксани Радушинської.
Продовжую писати пісні, робити аранжування, записи, працювати з юними співаками Поділля, писати сатиричні та гумористичні твори, вдосконалювати гру на різних музичних інструментах.
Багато пісень увійшло до збірок поетів Володимира Кленца, Георгія Шмицького, Михайла Войнаренка.
Стипендіат Хмельницької міської ради (2009).
В серпні 2009 випустив збірник пісень на вірші П.Карася «Поділля вишневе моє».
На даний час – автор музики до53 вистав для театру ляльок.
Почав створювати музей українських автентичних інструментів при театрі ляльок, володію грою на двох десятках музичних інструментів.
8.05.2013 – присвоєно звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України»
04.04.2014 – провів авторський вечір з солісткою державного академічного ансамблю «Козаки Поділля» Наталею Каськовою «Цвіте черешня». (З Наталею Каськовою записав понад сорок пісень).