Захід відбувся минулої суботи в приміщенні Національної спілки письменників України за участі авторів збірника про українські села і міста Галини Литовченко (підтримати письменницю приїхала її рідна тітка, якій 91 рік), Володимира Москвича, Олексія Могиленка, Лариси Омельченко, Валентини Павленко, Петра Паливоди, Юрія Пероганича, Галини Рибачук-Прач, Миколи Рудакова, Юрія Титаріва, Таїсії Цибульської, Тетяни Череп-Пероганич, Віри Шурман.
Модерувала захід редактор і упорядник збірника Любов Сердунич.
Про важливість книги, подібних до якої ще не виходило в незалежній Україні, говорили присутні на заході головний редактор газети «Культура і життя», краєзнавець, письменник Євген Букет, відомий громадський діяч, голова Українського клубу Роман Кухарук, поетеса Світлана Макаревська, прозаїк і поет Сергій Цушко, доктор педагогічних наук, професор Ганна Онкович, історик, письменник Анатолій Горовий та інші.
ПЕРЕДАЧА «КРИНИЦЯ. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ», автор – Раїса Токар, Хмельницька ОДТРК «Поділля-Центр», 6 і 13 грудня 2015 рік.
- Чи мовчать музи, коли говорять гармати? Що турбує творчих людей у складний для країни час? Чи не припинилося літературне життя краю у складних умовах сьогодення? Про це – у нинішній нашій розмові, до якої я запросила відому на Поділлі поетесу, просвітницю, краєзнавицю, авторку багатьох збірок Любов Сердунич зі Старої Синяви. Вітаю, Любове Андріївно! Почнемо з Вашої творчости. Здається, що Ви щороку видаєте нову збірку. А цього року?
29 червня на території Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (Хмельницька область) відбулося чудове свято – справжній фестиваль мистецта за участю учасників та друзів порталу «Жінка–УКРАЇНКА». Глядацькій аудиторії дарували свої таланти і любов, артисти, літератори з Києва, Львова, Хмельниччини, Вінниці.
Ініціаторами проведення «Імпрензи» при підтримці Староконстянтинівської районної ради, райдержадміністрації, дирекції заповідника виступили директор районного радіомовлення Сергій Грищук та журналіст, письменниця, поетеса, громадська діячка Оксана Радушинська, яка, до речі, була й ведучою цього чудового дійства.
Буйним травневим квітом, щемкою поезією, передзвоном пісень учора, 16 травня, до Старої Синяви завітало традиційне свято поезії «Старосинявська весна», яке започатковане 19 років тому як гілочка «Романівської весни», яка проводиться на батьківщині М.Рильського. У читальній залі центральної районної книгозбірні, у світлиці «Дотик до душі», зібралися поети-літератори району, зокрема, члени районного літоб'єднання «Джерелинка», юні початківці (члени районної літературної студії «Муза Надіквиння» та гості Старосинявщини: Володимир Захар’єв, Володимир Ярчук, Віра Шурман, Володимир Борисов...
Про свій творчий вечір, який пройшов під назвою «СЕРЦЕ – ЩОБ ЖИТИ, ДУША – ЩОБ ЗАДЛЯ УКРАЇНИ» у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, розповідає незвичайної душі жінка, письменниця, поетеса, громадська діячка Любов Сердунич:
- Вдало оформлена бібліотекарями виставка збірок, статей, інших матеріалів представила коло моєї творчости і громадської діяльности.
Зустріч відкрила завідувач бібліотеки Людмила Дитинник, яка розповіла про мій життєвий і творчий шлях, а я познайомила зі своїми збірками. Приємно потішили студенти педакадемії, котрі натхненно читали мої вірші.
Звучали вони і з вуст голови Хмельницької літературної спілки «Поділля» Володимира Олійника («Хай відповість мені Москва!»), й інших гостей. Загалом зустріч велась у формі розмови, якою ведучій вдалося розкрити, здається, найтонші грані моєї душі.