Андрій Бондаренко — композитор, піаніст

Андрій Бондаренко народився 22 червня 1978 у Броварах. У віці 9 років став переможцем дитячого республіканського конкурсу композиторів. З 1989 по 1996 навчався у КССМШ ім Лисенко як піаніст. У ці роки став дипломантом конкурсу композиторів імені Мар'яна та Іванни Коць (Київ, 1994) та дипломантом конкурсу юних піаністів ім. Рахманінова (Тамбов, 1996).

У 1996-2000 навчався у НМАУ ім. Чайковського за фахом фортепіано (клас професора В. О. Козлова) і композиція (клас професора І. Ф. Карабиця). За ці роки став дипломантом конкурсу імені Горовиця (1997), пройшов майстер-класи: «Техніка на компонирање» (Македонія, 1999), «Avantgardescwaz» (Австрія, 2000). З 2000 — член Національної спілки композиторів України.

У 2000-2003 продовжував навчання у асистентурі-стажуванні при НМАУ як піаніст. У цей період отримав приз міжнародного конкурсу «Створення камерної опери на біблійний сюжет» (Санкт-Петербург, 2003), в 2004 був стипендіатом програми «Gaude Polonia» (Польща), в рамках якої протягом півроку проходив стажування у місті Катовіце як композитор.  

З 2001 працює в Київському національному університеті культури і мистецтв, з 2006-2011 — викладав у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, створивши перший в Україні посібник з музичної інформатики. 

У 2009 став одним із засновників і першим головою правління організації «Вікімедіа Україна». Ініціював проект «Світова класика українською»,  спрямований на відродження традиції виконань вокальних творів композиторів різних національних шкіл в українських перекладах. Останнім проектом в цьому напрямку була прем’єра опери Г. Перселла «Дідона і Еней» в українському перекладі Олени О’Лір:

 

Творчість

Окрім стандартних для випускника композиторського факультету творів для камерних ансамблів химерного складу і не менш химерного змісту, в творчості Андрія Бондаренка значне місце займають дитячі балети і твори, натхнені буремними подіями сьогодення. 

Дитячі балети Андрій Бондаренко писав на замовлення хореографічного колективу «Релеве», в якому беруть участь кілька десятків наймолодших дівчат-українок, а очолює колектив – Єлизавета Побірченко.  Наразі доступні для перегляду відеозаписи трьох балетів: 

«Муха Цокотуха»
 

«Маугліана»
 

«Снігова королева»
 

Низку творів про буремне сьогодення відкриває «райок по-українськи». Продовжуючи традиції «райків» Мусоргського і Шостаковича композитор оспівує протистояння двох політичних лідерів, що увінчується складанням урочистого міморандуму, того самого, що вартував у недалекому майбутньому великої смути… 

  

 

Якщо «райок по-українськи» був вирішений автором в іронічному ключі, то симфонічна поема «2004» — це спроба філософського осмислення події мовою симфонічної музики.

І, нарешті, останній твір, відеозапис якого доступний на сьогодні – це фортепіанний дует «Разом»,  що є парафразом популярної в часи помаранчевої революції пісні гурту «Ґринджоли»:

Інколи Андрій Бондаренко також займається музичним виконавством, соло або в ансамблі. Відеозаписи поки що дуже рідкі. На відео нижче ви можете прослухати Варіації на теми Паганіні, які Андрій Бондаренко виконує разом із дружиною – Оксаною Євсюковою.

Магістр витончених мистецтв
Півтон Безвухий