Тернопільська письменниця видала «Шпинат для мізків»

Саме таку неординарну назву має нова книга тернопільської письменниці Ірини Мацко. «Шпинат для мізків» – це дебют пані Ірини в дорослій прозі. Яка вона на «смак» читачі вже зможуть незабаром «скуштувати». Книга вийшла у світ кілька днів тому.

–  Пані Ірино, як виникла ідея книжки?

– Думка зібрати та видати жіночі новели книжкою виникла коли побачила, що назбиралося їх чимало. На той момент вони друкувалися в газетах, журналах та на літературних сайтах але ще жодного зібрання не було. «Шпинат для мізків» – це книжка про життя, про ті моменти, які щодня відбуваються з нами і які ми переживаємо у буденності. Це моя, так звана філософія ставлення до життя, процес навчання, який я пройшовши і усвідомивши висловлюю в такій от формі.

– Чи легко над нею працювалося?

– Не можу назвати це працею, адже писала тоді, коли було бажання виплеснути всі думки, емоції, переживання сформулювавши їх та «одягнувши» в образи.

– Скільки часу її писали?

– Це перша збірка і деякі новели є ще з десятирічної давності. Хоч це не є роботою над книжкою, як я вже говорила. Писала, коли писалося.

– Чому така екстравагантна і смачна назва?

– Назва прийшла якось несподівано. Спочатку вирішила подати новели у формі рецептів. Адже пишуться вони у притчовому стилі, який я дуже люблю. Знаю, що після прочитання їх обов`язково замислюєшся і пропускаєш через себе те, що хотів сказати автор, адже думка там завжди на поверхні але образно оформлена. Тому мої твори, це такі ніби рецепти після прочитання яких можна по іншому сприйняти певну подію, відчути радість, зрозуміти щастя. Назва вже об`єднала ці рецепти а, оскільки вони, зазвичай, відносяться до їстівного, то шукала відповідник серед продуктів, який би допомагав і додавав сил, поживних речовин для розвитку. В усьому світі таким продуктом, серед інших, є шпинат. Шпинат же дуже популярний, тому з`явилася назва «Шпинат для мізків», тобто пожива для мозку, думок або «Душевні рецепти».

– Що було найважче у  підготовці «Шпинату для мізків»?

– Найважчим для мене було дочекатися готової книжки. А що найважче для видавця, треба запитати його. Досить довго ми вибирали обкладинку. Були різні варіанти, і мої в тому числі, але вибрали ту, яка, думаю, найкраще сприйметься читачами та приверне їх увагу. А далі вже справа за текстом.

Перша презентація  «Шпинату для мізків» буде у вересні на львівському книжковому Форумі.

http://www.topnews.in.ua