«Секрети українського щастя» від Ірини Мацко - наша відповідь скандинавському хюґе

Презентація книжки відомої української письменниці, казкарки Ірини Мацко «Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи», передпрезентація якої відбулася ще на львівському Форумі видавців, відбулася 21 січня у Тернополі, на батьківщині авторки, в гастропабі Natura, власник якого Володимир Харкавий є поціновувачем цієї теми. Книжка щойно вийшла у київському видавництві САМІТ-КНИГА.

У закладі не було де яблуку впасти, адже для українців це дуже актуальна тема, як і у світі, де книги про данське «хюґе», шведське «лагом», японське «ікігай» - вміння бачити щастя у дрібницях, є зараз у тренді.

Учасниками презентації були гості із Києва: директор видавництва САМІТ-КНИГА Іван Степурін, модерувала захід відома українська письменниця, філологиня, перекладачка, критикиня, громадська діячка, кандидатка філологічних наук Леся Мудрак, яка вправно доповнювала презентацію своїми творами із нової книжки «Поміж жіночих звивин». Ну, і родзинкою вечора стали пісні у авторському виконанні відомого поета, композитора та співака Сергія Лазо з яким співав весь зал.

Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Ця книга, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе навіть у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.

«Із задоволенням прочитала хюґе. Один подих. Просто неможливо відірватися від читання. Імовірно тому, що було з чим порівнювати: 2017 року вийшла з друку книжка-сувенір «Хюґе – данське мистецтво знаходити щастя», яку мені випало редагувати. Чудова книжка! І ось мені вдруге пощастило! Навіть більше, адже читаю хюґе по-українськи! Неймовірно приємно, що вже є наше рідненьке хюґе. Щира дяка авторові за це прекрасне видання! Дуже гарно, тепло написано – по-нашому, по-українськи! Тож тепер ми можемо хюґувати на наш, український смак!» 

Алла Долгая
 

«Тема щастя, вміння його відчувати, бачити навколо і радіти дрібницям – головне, що має навчитися і усвідомити кожен українець. Адже у цьому є відповідальність за своє щастя, своє життя, відносини, дім, місто, країну. Це розуміння того, що ми творимо своє життя самі, отже зрілість», - говорить авторка Ірина Мацко.

«Ця книга – візитівка України і наша відповідь скандинавському баченню щастя» - вважає директор видавництва САМІТ-КНИГА Іван Степурін.

Присутній на презентації Леонід Бицюра, заступник міського голови, зізнався, що йому найбільше подобається в книжці: «Тернопіль – найзатишніше місто України».

Уже є і перші відгуки про книжку в мережі Facebook:

«Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті.Насправді все просто.Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим», - Ірина Архитко.

«Напевне, для кожного воно своє. Але є щось таке, що об’єднує нас в ньому: щастя бути коханими, щастя насолоджуватись життям, відчувати прожиті хвилини і радіти тому, що маємо. Щастя особистого вибору, щастя бачити і відчувати цей світ, щастя розуміти своє щастя...Мені здається, інколи ми просто не помічаємо його. Проходимо повз. Нарікаємо на життя і не бачимо очевидного. Давайте сьогодні разом відчуємо його! Адже в кожного з нас є своє щастя в житті. Дякую Ірино, що нагадуєте людям про щастя, наше українське щастя» - Юлія Остапчук.

«Щастя в кожного своє!Сім'я, здійснення мрії, поцілунок коханої людини, перше слово...», – Олександр Хома.

Надалі авторка планує об`їхати із презентаціями всю Україну, здійнити так званий «Тур Щастя». Наступна презентація 26 січня о 16 годині планується у Вінниці, в молодіжному центрі "КВАДРАТ".

28 січня о 19 годині авторка та видавець запрошують у Арт-кафе "Букіторія" у Києві, де на тему щастя можна буде поспілкуватися з відомими людьми.

У вечорі візьмуть участь: народна артистка України Лариса Кадочникова - Марічка з "Тіні забутих предків", кінокритик і сценарист Стас Сукненко, заслужений тренер СРСР і України з боксу Михайло Зав'ялов, фотохудожник Олег Павлюченков, Марина и Ольга Бублик - автори книги "Les Diners Romantiquesde 15 Chefsde Paris", Володимир Чеповий - автор книги "ПЕРЕХРЕСТЯ" і головний редактор газети "БІЗНЕС", а також Валентин Щербачов- телеведучий та заслужений журналіст України.

У лютому Ірина Мацко завітає до Івано-Франківська, Львова, Рівного і Луцька, в березні – Дніпро-Харків-Херсон, а в квітні – Ужгород і Мукачево.

"Коли ми відчуваємо радість, спокій, благополуччя і затишок, гармонію зі світом і собою, ми щасливі. Ми обов'язково маємо бути захоплені чимось чи бути у захваті від чогось. Ми щасливі, коли душа сміється, навіть коли падаємо від втоми..."