ТрасСтар Європа — літературно-перекладацький проект

З січня 2013 до грудня 2015 триває проект TransStar Europa за участі університету м. Тюбінґен (Німеччина) та ще дев’яти інших інституцій Німеччини, Польщі, Чехії, Словенії, Хорватії та України. У рамках проекту у країнах-учасницях відбудуться заходи з підготовки перекладачів і менеджерів проектів у сфері культури, розробки пропозицій для розвитку міжкультурної компетенції серед молоді, а також створення мережі партнерів з-поміж культурно-освітніх інституцій.

Компетенції

TransStar Europa пропонує студентам і молодим фахівцям з країн-учасниць можливість удосконалити навички художнього перекладу, пройти підготовку з менеджменту проектів у сфері культури і мистецтва й створити підґрунтя для майбутньої професійної діяльності й подальшої співпраці на європейському рівні.

Досвід міжмовних і міжкультурних контактів стане для учасників цінним внеском у своє майбутнє. Учасники TransStar Europa разом з професійними перекладачами працюють над перекладами художніх творів в режимі перекладацьких майстерень і робочих семінарів. Участь у заходах фінансується, зокрема, зі стипендій ЄС.

Публічні заходи

У рамках TransStar Europa проходять відкриті читання і подіумні дискусії, які знайомлять широку публіку з сучасною літературою країн-партнерів. Крім того, за вислідками проекту передбачається проведення науково-практичних студій з перекладознавства та міжкультурної комунікації.

Українські учасники 

  1. Валентина Білокриницька, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка 
  2. Ольга-Дарина Драчук, перекладачка, поетка, м. Вінниця 
  3. Ольга Кравчук, аспірантка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, менеджер проектів Центру Gedankendach 
  4. Микола Ліпісівіцький, викладач Житомирського державного університету імені Івана Франка, керівник українського Центру Брехта
  5. Юлія Микитюк, аспірантка і викладачка Львівського національного університету імені Івана Франка 
  6. Ментор групи: Юрко Прохасько, перекладач, есеїст, публіцист, м. Львів

Медіа-партнер проекту в Україні журнал "Український тиждень".

Проект спільно фінансується Європейським Союзом у рамках програми «Навчання протягом життя» та партнерами проекту.

Джерело: http://www.goethe.dehttp://transstar-europa.com