“Червону руту” назвали улюбленою піснею українців

Соціологічна група “Рейтинг” склала ТОП найулюбленіших пісень українців. Перше місце в “народній” музичній ротації посіла “Червона рута” (14,3% голосів),“срібло” дісталося “Чорнобривцям” (5% голосів), а третьою у даному переліку стала пісня “Одна калина” (4,3% голосів).

В десятку найулюбленіших пісень українців увійшли також народні хіти “Несе Галя воду” (4,1% голосів) та “Ой, смереко” (3,9%) і такі легендарні радянські шлягери як “Миллион алых роз” та “Хуторянка” (по 3,6% голосів). Такий же ж рівень підтримки у воєнного хіта “Катюша” та народної пісні “Рідна мати моя”. Дещо менше голосів (на 0,3%) набрали композиції “Айсберг” і “День Победы”.

За названими піснями також склали рейтинг найпопулярніших виконавців. Найбільш відомою виявилася Софія Ротару, її питома вага у ТОП-30 склала більше 14%. Дещо поступилася їй Примадонна Алла Пугачова. Її результат склав 11,2%.

У структурі ТОП-30 популярних виконавців можна назвати також Стаса Михайлова (8,4%), гурт “Океан Ельзи” (4,7%), Ані Лорак (4,1%), Таїсію Повалій (3,6%) та інших.

 "Червона рута" — пісня Володимира Івасюка, яка стала однією з найвідоміших українських пісень у світі. В. Івасюк її написав 1970 році, коли був студентом Чернівецького медичного інституту. Ще старшокласником Володимир Івасюк натрапив у батьковій бібліотеці на виданий 1906 року збірник коломийок, впорядкований Володимиром Гнатюком, в якому були рядки:

Ой ходила, говорила гільтайова мати,
Назбирала троєзілля мене чарувати,
Назбирала троєзілля червону рутоньку,
Та й схотіла зчарувати мене, сиротоньку.

Згодом мандруючи гірськими гуцульськими селами, Володимир знайшов інші варіанти коломийки про червону руту та записав легенду про загадкове чар-зілля, яке постає в народних переказах символом вічного й чистого кохання. А в вересні 1970 року на Театральній площі міста Чернівці в прямому ефірі телепрограми "Камертон доброго настрою" прозвучала прем'єра пісні, яку виконував дует: сам автор і Олена Кузнецова. Путівку в життя пісні дав ансамбль "Смерічка" Л. Дутковського (солісти Н. Яремчук і В. Зінкевич, звукорежисер Василь Стріхович).

http://www.unn.com.ua