Звільнити незаконно затриманих! Заява.

1456640_517021868396435_676567382_nМи, українські письменники, художники, журналісти, митці, члени творчих спілок, глибоко стурбовані затриманням нашого молодого колеги, талановитого поета Юхима Дишканта та двох його товаришів Артура Ковальчука і Дмитра Москальця, яких 20 грудня неподалік від Києво-Печерської Лаври по-звірячому побили тітушки і закинули в автобус «Беркуту». Після цього їх відвезли в слідчий ізолятор та інкримінують їм ст. 293, 294, 295 Кримінального кодексу (групове порушення громадського порядку, масові заворушення, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку).

Справжні митці усіх народів та в усі часи завше перебували в гущі подій і були разом зі своїм народом – які б випробування на його долю не випадали. Тому присутність митця в гарячих суспільних точках як свідка подій і миротворця є такою ж очевидною, як і присутність журналіста, лікаря, священика.

Вимагаємо негайного звільнення Юхима Дишканта, його товаришів Артура Ковальчука і Дмитра Москальця та всіх затриманих учасників протесту і зняття з них усіх звинувачень – надуманих і неправомірних. Залишаємо за собою право домагатися звільнення наших колег усіма можливими способами, даних нам Богом та Конституцією України.

Заява відкрита до підписання. Див. http://ualit.org/?p=11857