Жадан, Забужко і Курков почали збір коштів постраждалим на Майдані

Українські письменники Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Курков та юрист Василь Князевич оголосили про збір пожертвувань.

 Ці кошти будуть витрачені на лікування постраждалих активістів. Благодійна програма під назвою “Гуманітарна солідарність” сприятиме також захисту прав потерпілих на меддопомогу, йдеться у відкритому листі організаторів громадської ініціативи.

 “Масові акції протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, сколихнули Україну. У Києві та багатьох регіонах, сотні протестувальників, випадкових громадян, журналістів та медиків, а також службовців МВС зазнали поранень. Що найжахливіше – загинули люди. Сьогодні і для нас, і для всієї України найголовнішою є наша національна солідарність задля припинення кровопролиття та надання, насамперед, медичної допомоги всім постраждалим”, – наголошують у заяві.

 “Гуманітарна солідарність” прийматиме пожертви у відкритий та в анонімний спосіб від громадян, благодійних організацій, у тому числі іноземних.

 Допомогу планують надавати через самоорганізовані громадські ініціативи, які вже займаються меддопомогою. Кошти на лікування передаватимуть самим потерпілим та через їхніх рідних і близьких, а також за допомогою громадських організацій.

 Як повідомляють автори звернення, вирішуватиме, кому ця допомога необхідна, експертна рада з незалежних лікарів та юристів.

espreso.tv