На Рівненщині сільський голова малює картини лаком для нігтів

44-річна Наталія Бороденко із села Тараканів Дубенського району Рівненської області малює дивовижні картини з квітами та птахами, використовуючи замість звичних фарб декоративну косметику. На одну картину жінка витрачає понад 300 різноманітних флаконів лаків для нігтів.

"Я дуже люблю малювати. Ніде цьому не вчилася. Знаєте, коли душа моя прагне висоти, то малюю птахів. Вони літають високо в небі, далеко від земних турбот і проблем, повсякденних клопотів. А коли, душа прагне прекрасного - то мені хочеться малювати квіти. Птахи та квіти мені близькі та рідні. Хоча звичайно могла б намалювати трактора чи комбайна. Але ж душа до цього не лежить", - розповідає Наталія Бороденко.

Вона за освітою вчитель німецької мови. Раніше працювала в місцевій школі педагогом організатором. У 2006 року її обрали Тараканівським сільським головою.

"У мене батьки були колгоспниками. Тато все життя пропрацював на комбайні, був працьовитим і заслуженим чоловіком. Він захоплювався ще й вишиванням. Неймовірно красиві картини робив. Навіть, ікони йому вдавалися. Можливо, той хист у мене від нього", - каже вона.

Наталія Бороденко не вважає себе художницею. Пояснює, що просто намагається зафіксувати свої почуття. Картини малює на деревоволокнистих плитах - ДВП. Косметику для творчості обрала випадково.

"Мала в школі кілька годин образотворчого мистецтва. Треба було на урок підготувати малюнок з фруктами. А фарб під рукою вдома не було. Ось і вхопила лак для нігтів. Його, в хаті хоч греблю гати, бо ж маю двох доньок", - каже Наталія.

Її роботи виставляли на святі в райцентрі. Люди дивувалися, що лаком можна витворити такі картини. Наталія Бороденко розповідає, що на одну картину витрачає щонайменше 300 флаконів лаку.

"Порахуйте самі скільки коштує така картина. Тільки на лак піде щонайменше 1-1,5 тис. гривен. І то якщо брати найдешевшу косметику. Але інколи доводиться заради унікального кольору купувати лак і по 100-150 гривень за флакончик. А рамки та основа, то дріб'язок. Вважай, що нічого не куштують. Одну картину було, що намалювала на фанері зі старої шухляди", - пояснює Бороденко.

Особливою гордістю вважає малюнок з лелекою та віночком. Каже, що мріє встановити в селі такий пам'ятник. Пояснює, що кожна квіточка у віночку, наче людина. Така ж красива та неповторна. До кожної з картин Наталія Бороденко пише віршовані рядки. На один з її текстів народний артист України Анатолій Матвійчук написав гімн села Тараканів. Його співають усім села на великі свята та урочистості.

Дет. http://gazeta.ua