Українка стала найстарішою жінкою планети

 Катерина Іванівна Козак побила світовий рекорд з довголіття - їй виповнилося 117Сьогодні, 14 лютого, жителька Коломиї на Івано- Франківщині Катерина Іванівна Козак побила світовий рекорд з довголіття - їй виповнилося 117! Тепер вона - найстаріша людина на планеті. З реєстрацією світового рекорду у неї сьогодні не склалося, хоча вручення сертифікату від Книги рекордів Гіннесса було заплановано на її день народження, пише "Сегодня".

Як розповів експерт Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін, заминка відбулася через документи. "Була дуже довга епопея зі свідоцтвом про народження - буквально кілька годин тому ми його тільки отримали на руки в Івано -Франківську. Вишлемо документи, і , думаю, протягом двох- трьох тижнів вже вручимо сертифікат світового рекорду", - повідомив Зорін.

Журналісти відвідали унікальну довгожительку України. Незважаючи на те , що своїх дітей у Катерини Іванівни немає, її праправнуки по лінії сестри вчора щосили готувалися до свята. Відзначати будуть в суботу, 15 лютого, коли вся рідня збереться будинку. Меню планується широке - олів'є, холодець, голубці, святковий пиріг. І, звичайно ж, улюблена страва бабусі - картопляне пюре. Пригубить вона і чарку червоного вина.

Сама старенька практично не говорить і погано чує, але може заспівати "Заповіт" Тараса Шевченка. Планує виконати його і під час святкування дня народження. За останній тиждень у неї побувало багато гостей, і зараз помітно, що вона втомилася від уваги і хоче подрімати. Її день народження збігається з Днем святого Валентина, тому журналісти дізналися про перше кохання рекордсменки.

"Коли їй було близько 20 років, у неї був хлопець, і все було досить серйозно. Але одного разу він вкрав у сусідів курку. І коли вона дізналася, порвала з ним стосунки і розчарувалася в чоловіках настільки, що більше їх в її житті не було (це старенька, до речі, називає своїм секретом довголіття ). Зараз її найбільше втіха - 16 -річний праправнучатий племінник Діма і два котика - Пушок і Мурчик. Як бачить їх - завжди посміхається", - розповів її внучатий племінник Ярослав Буряк.