Лауреати рейтингу "ЛітАкцент року-2013": Лаюк, Мар'яна і Тарас Прохаськи, Бриних

У  Києві в книгарні "Є" відбулася церемонія нагородження переможців книжкового рейтингу "ЛітАкцент року — 2013". Результати рейтингу визначали критики, автори сайту "ЛітАкцент". Усього проголосувало 39 із близько 140 активних авторів порталу. Переможців визначали у 5 номінаціях.

Уперше за 6 років не було визначено переможця в номінації "Проза". Більшість критиків не підтримала жодну прозову книжку, видану минулого року.

У номінації "Поезія" переміг молодий поет Мирослав Лаюк зі збіркою "Осоте" (видавництво "Смолоскип").

Переможцями в номінації "Поезія і проза для дітей" стали Мар'яна Прохасько й Тарас Прохасько з книгою "Хто зробить сніг" (Видавництво Старого Лева).

Нагороду в номінації "Есеїстика й літературознавство" здобули книги Михайла Бриниха "Шидеври світової літератури. Хрестоматія доктора Падлючча. Том перший" і "Шидеври вкраїнської літератури. Хрестоматія доктора Падлючча. Том перший" (видавництво "Laurus).

Антипремію "Золота булька" присуджено Наталці Сняданко за книгу "Фрау Мюллер не налаштована платити більше" (видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля").

Паралельно з голосуванням авторів сайту (журі) "ЛітАкцент" провів своєрідний екзит-пол – голосування читачів у інтернеті. На результати рейтингу він не впливав, але дав змогу співвіднести їхній вибір із вибором критиків.

gazeta.ua