Глави українських церков закликають припинити кровопролиття

Глава УГКЦ Святослав Шевчук закликав негайно зупинити кровопролиття в країні.

Відповідна заява розміщена на сайті Української греко-католицької церкви.
 
«З великою прикрістю стверджую, що заклики церков про недопущення кровопролиття і мирне врегулювання конфлікту не було почуто. В імені Божого засуджую насилля, безоглядність і нехтування людськими правами та волею народу. Наголошую на тому, що той, хто має владу, несе всю повноту відповідальності за те, що відбувається в країні. Звертаюся до всіх: негайно зупиніть кровопролиття. Закликаю всіх дітей Церкви до посту, молитви та солідарності з постраждалими. У цю мить, коли над Україною нависло лихо братовбивства, нехай у всіх храмах УГКЦ дзвонять дзвони», - закликав глава УГКЦ.
 
Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав Президента України, лідерів опозиції та громадських активістів відкласти звинувачення та негайно відновити переговори і досягти позитивного результату.
 
Про це йдеться в заяві патріарха Філарета, оприлюдненій прес-центром Київської патріархії.
«У центрі Києва ллється кров, є важко поранені та вбиті. Церква не раз за останні три місяці повторювала три речі, необхідні для виходу з кризи: зупинення насилля, результативний діалог сторін, політичний компроміс. Натомість відбувається ескалація насильства, діалог не приносить позитивних наслідків, події свідчать про небажання знаходити порозуміння», - підкреслив глава УПЦ КП.
 
Він зауважує, що церква не може замість політичних, державних та громадських діячів вивести Україну з кризи. 
«Але ми маємо обов’язок сьогодні знову повторити: негайно припиніть насилля! Пам’ятайте – за кожного вбитого, кожного скаліченого, кожного безпідставно переслідуваного винними буде особисто дано відповідь перед Богом», - наголошує глава УПЦ КП. 
 
«Повторюю слова, сказані майже місяць тому безпосередньо до Президента, як найвищого керівника державної влади та лідера політичної сили, яка має більшість у парламенті: законом і займаною посадою Вам дано найбільше влади і повноважень в країні, тому і міра Вашої відповідальності – найвища», - зазначає далі патріарх Філарет.
Він нагадав при цьому слова Ісуса Христа, що «блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться», та слова спасителя: «всі, хто взяли меч, від меча і загинуть».
 
«Закликаю Вас обрати блаженний миротворчий шлях, а не шлях застосування сили! «Від усякого, кому дано багато, багато й вимагається, і кому багато довірено, з того більше й спитають», - йдеться в заяві патріарха Філарета.
Українська православна церква Московського Патріархату засудила кровопролиття і закликала обидві сторони конфлікту негайно припинити насильство і відновити діалог. 
Про це заявив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич), повідомляє кореспондент УНІАН.
 
“У цей важкий час ми ще і ще раз категорично засуджуємо кровопролиття і закликаємо: зупиніться, негайно припиніть насильство і відновіть діалог!”, - сказав митрополит Антоній.
 
Владика Антоній зазначив, що “з самого початку політичної кризи й протягом всього періоду протистояння Українська православна церква неодноразово закликала до припинення насильства та мирного розв’язання конфлікту”.
“На превеликий жаль, голос Церкви не був почутий”, - констатував керуючий справами УПЦ МП.
 
“18 лютого на вулицях Києва знову відновилось силове протистояння, пролилася кров, загинули люди. В ці хвилини ми чуємо тривожні повідомлення про нові зіткнення на Майдані Незалежності. Наша країна вже третій місяць балансує на межі національної катастрофи. Зараз усі, і влада, і опозиція, і кожен з нас мають усвідомити відповідальність перед Богом за свої вчинки. Загроза громадянської війни та економічного краху в Україні стає, на жаль, все більш реальною. Закликаємо сторони протистояння: браття й сестри, не розривайте Україну! Закликаємо всіх вірних: молімось й благаймо Господа, щоб Він напоумив нас та вказав шлях до примирення!”, – закликав митрополит Антоній.