Тетяна Протчева — біографія

Тетяна Протчева — майстер української вишивки.

Колекція кращих її робіт (картини на біблійну тематику, що світяться у темряві) виставлялись в Експоцентрі України, Києво — Могилянській академії, бібліотеці ім. Вернадського, музеї П. Тичини, Британській Раді, Верховній Раді та інших залах України. В Америці (посольство України), Франції (посольство України), Японії (ЕХРО 2005), Китаї (ЕХРО 2010) , Шотландії , Ізраїлі, Бразилії, та інших країнах вишивальниця презентувала сучасне мистецтво української вишивки, яке є однією з найяскравіших складових нашої культури.

Неповторна авторська розробка майстрині — українська краватка. Орнаменти, які використовувала художниця взяті з малюнків прадавньої Трипільської кераміки 5-4 ст. до н.е. Глибоко продуманими проектами вона синтезує сучасність з національними традиціями. Майстер-класами на телебаченні та просвітницькою діяльністю на радіо художниця прищеплює любов до української культури, виховує патріотизм у молоді.

Вишиті роботи майстрині знаходяться в різних музеях світу і приватних колекціях представників української та закордонної еліти.

Тетяна народилась в Києві. Має вищу технічну освіту. Своє вміння вишивати передала їй мати. Одружена, має сина. Її вишиті роботи зареєстровані у «Книзі рекордів України». У 2010 році у Києві, майстриня відкрила Музей вишивки з незвичайною «Живою галереєю».