Серед загиблих на Майдані – син закерзонця

В опублікованому списку загиблих в Києві активістів зазначалися дані про загибель Богдана Івановича Вайди із села Летня Дрогобицького району Львівської області. Він помер 20 лютого від снайперської кулі. Знаючи, що в селі Летня живуть виселені з Польщі українці, а прізвище Вайда є характерним для мешканців Закарпаття, Західної Бойківщини і Надсяння, я вважала за необхідне дослідити родовід загиблого.

Як вдалося з’ясувати,  Іван Вайда, батько загиблого Богдана, дійсно мав корені з Закерзоння, його Надсянської частини. За словами сільського голови Летні Романа Янісіва, батько Богдана Вайди був переселений 1946 р. із села Кречкова біля Перемишля.

Іван Вайда працював у місті Стебнику на шахті, там отримав квартиру. В Стебнику 28 квітня 1965 року в родині Вайдів народився син Богдан. Після смерті батька Богдан з мамою ісестрою Любою переїхав жити у Летню. Старша сестра Марія залишилася жити в Стебнику.

Рік тому Богдан поховав маму. 13 лютого саме була річниця її смерті. А вже 19 лютого  поїхав на Майдан до Києва. Зранку 20 лютого встиг зателефонувати сестрі Любі. Повідомив, що у Києві справжня війна і стрілянина. Розмова швидко обірвалася. А вже пополудні до сільської ради прийшла звістка про загибель Богдана Вайди. Ірина Зубрицька із Дрогобицької центральної районної бібліотеки згадує свого односельця Богдана як великого патріота України. 

Тіло загиблого привезли у Летню надвечір 21 лютого. Тоді ж священик відслужив парастас. Оскільки голова дуже понівечена кулею, односельці вирішили поховати Богдана вже наступного дня, у суботу. Від церкви Пресвятої Трійці у Дрогобичі о 13 годині до Летні на похорон організовано відправлялися автобуси.

Сумуємо разом з родиною, друзями, односельцями і побратимами Богдана.

Нехай земля Йому буде пухом.

Вічная пам’ять…

Наталя Кляшторна, Київ