Концерт почали без запізнень. Брати Капранови вийшли на сцену у синіх регланах із жовтою вишивкою.
“Останнім часом вітання “доброго здоров’я” звучить значно переконливіше, ніж “добрий вечір”. Але сподіваємося, що ми все це пройдемо і переможемо. В цьому нам допоможе безсмертний і непереможний український дзен. Адже дзен — це те, що є завжди у душі кожного українця”, – сказав перед концертом Віталій Капранов.
Свій виступ почали із пісні “Жовту корову-осінь біла теличка ссе”. Віталій грав на кобзі, Дмитро читав вірші Татчина. Свій стиль брати називають кобза-реп.
“Ми багато років займалися музикою, але нікому не показували. Трохи джаз вивчали, співали народні пісні. На сцену ніколи не виходили і не тому, що боялися, а просто не було з чим. Нарешті дочекалися. Кілька років тому познайомилися із віршами Сергія Татчина. Почитали, відчули резонанс і вирішили зробити цей проект. Вірші Татчина – самі по собі вже є музикою. І нам залишилося тільки додати до них кілька нот. Нової музики не писали. Навіщо це робити, якщо композитори ще до нас написали так багато старої музики? Ми просто дали їй друге життя”, – розповів Дмитро Капранов.
“Назвали цей стиль кобза-реп, бо реп – це старовинна назва українського речитативу. Кобзарі не співали пісень, їх спів більше подібний до речитативу”, – додав він.
Крім віршів Сергія Татчина Капранови виконали пісню на вірш Тараса Шевченка “Думи мої”.
“Це композиція, яку ми ніколи не пробачимо Януковичу. 18 лютого мав відбутися запис телевізійного концерту “Нова пісенна Шевченкіана”, присвяченого 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Ми зробили цю пісню спеціально для того концерту. Але на запис не поїхали, бо ту ніч провели на барикадах”, – сказав Віталій Капранов.