Відбулось засідання Ради Національної спілки письменників України

27 березня відбулось засідання Ради Національної спілки письменників України, якій передувало засідання Президії НСПУ. Першочергово було ухвалено рішення рекомендувати членам Ради взяти за основу Статут НСПУ розроблений та узагальнений Секретаріатом письменницької організації, а також створити робочу групу для врахування всіх зауважень членів НСПУ і доручити їй протягом місяця завершити роботу над остаточною версією головного закону Спілки. Також на засіданні Президії було погоджено й інші пропозиції щодо уточнення порядку денного Ради НСПУ.

Засідання Ради розпочалось з інформації доповіді голови НСПУ Віктора Баранова про економічний та майновий стан Спілки, про прибутки та витрати НСПУ за 2013 рік, окреслено перспективи розвитку та необхідні кроки для подальшого використання майнового фонду Спілки.

Найважливіше питання роботи Ради стосувалося теми актуальної сьогодні для кожного українця – сучасного політичного становища в Україні та завдань Спілки в умовах фактично розпочатої війни. В результаті обговорень було вирішено тісніше співпрацювати із ВТ «Просвіта» і в межах цієї співпраці, зокрема, створювати українські бібліотечки для збройних сил України. Окрім цього, вже найближчим часом від імені НСПУ буде підготовано заяву щодо ситуації в Україні, звернення до громадян сходу та півдня, до ПЕН-клубу з проханням поширити істинну інформацію про Україну. Окремо буде підготовлено та поширено всіма доступними способами і лист до російських колег, які внаслідок політики інформаційної війни позбавлені можливості отримувати правдиву інформацію про агресію ще донедавна «братерської» країни. Варто також відзначити, що деякі обласні організації вже підготували такі листи і активно ведуть роз’яснювальну та просвітницьку роботу серед населення.

Одне з питань порядку денного Ради НСПУ стосувалося майбутнього Ірпінського будинку творчості. Після обговорень прийнято ухвалу такого змісту:

1. Здійснити протягом 2014-2016 рр. розбудову, реконструкцію та капітальний ремонт БТП «Ірпінь» із забудовою частини території об’єктами житлово-господарського призначення з метою отримання інвестицій для здійснення даного проекту.

2. Доручити керівництву НСПУ вирішити з відповідними державними установами питання надання відповідної дозвільної документації.

3. Створити робочі групи з письменників з метою контролю за ходом реалазації проекту в такому складі: В. Баранов, А. Гай, Світлана Йовенко, М. Сидоржевський, М. Слабошпицький, Галина Тарасюк, М шевченко.

Джерело: http://ualit.org/