Робити Міжнародний поетичний фестиваль у скрутні й непевні часи нашої країни - справа не з легких і «пікантних». Але Мистецтво у найскладніші часи було «опіумом» позитиву й енергетичного наповнення. Коли чорнота й порожнеча заходять у людський внутрішній світ настільки глибоко, що не відчуваєш самого себе – розумієш – розрадою і підтримкою твого емотивного пеашу мусить бути слово.
Як потверджує всесвітня історія – письменники ніколи не лишалися осторонь революцій. Літератори були першими, проти яких застосовували жорстокі санкції: арештовували, розстрілювали, катували. Як підтвердженням є письменники «розстріляного відродження», письменники- «дисиденти»…
Отже, Міжнародний поетичний фестиваль, є всесвітня підримка літературною українською інтелігенцією, які силою свого духу і слова відстоюють найсакральніше.
Минулоріч на Всесвітньому фестивалі поезії українка Леся Мудрак здобула найвищу нагороду, відповідно, у 2014 році Україна має перехопити естафету проведення.
Фестиваль відвідають 15 країн світу: Британія, Шотландія, Німеччина, Туреччина, Польща, Литва, Угорщина, Словаччина, Австрія, Франція, Японія, Македонія, Швейцарія, Італія, Чехія. Це – висока честь для нас приймати таких почесних і поважних гостей.
Міністерство культури України, в особі Міністра – Євгена Нищука, пообіцяло підтримку цього проекту, адже фестиваль передбачає розкриття поетичного, перекладацького, культурного потенціалу різних країн; застосування найнесподіваніших режисерських ходів…
А найголовніше – робота журі, з різних куточків країн, вручення нагород та принцип поетичного євробачення
(тобто, фестиваль їхатиме в країну переможця).
Серед Міжнародних фестивалів в Україні найпопулярнішими є проведення читань у нетрадиційних місцях, з нашого боку, передбачені читання в Мистецькому Арсеналі, в середині Золотих воріт, на дзвіниці Шеделя, в музеї Авіації (можливо, біля Будинку з химерами чи бомбосховищі).
У програмі передбачено поєднання непоєднуваних стилів і тенденцій, гуртів, виконавців, акторів("Ilaria, "Atma-sphere", "Shokolad", "Pikkadiyska thirds", хори, балетні модерні колективи, колективи нео-фольк, камерні оркестри і ансамблі) , а також( на вибір спонсорів-меценатів) ведучі: Катя Осадча, Марічка Падалка, Джамала, Лук’ян Сельський, Олексій Богданович, Олександр Педан).
Режисер фестивалю – Сергій Архипчук.
Дата самого фестивалю 20-24 жовтня 2014 року.
Презентація проекту планується кількома етапами:
Квітень ( Мистецький Арсенал, КНУ ім.. Тараса Шевченка, КНУ Культури і Мистецтв, місто Рівне) та вересень (ЛЬВІВ. ФОРУМ ВИДАВЦІВ) 2014 року.
На презентаціях візьмуть участь поети з Британії, Шотландії, Японії, а також актори, що виконуватимуть англійський переклад українських поетів, що запрошені на дійство.
Основні заходи, читання – заплановані на 20-24 жовтня.
Мета фестивалю:
1. Панорама модерних тенденцій світової літератури.
2.Висвітлення сучасного літературного процесу в контексті синтезу та синкретизму мистецтв.
3.Поезія про поезію, поезія поезії в світовому мередіані метафор. 4.Літературний та емоційний бум.
5.Діалог культур.
6.Майдан традицій
Детальнішу інформацію про новини. які відбуватимуться в рамках фестивалю, можна прочитати тут.