ІX-й Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької

З 27 жовтня по 5 листопада  відбудеться цьогорічний Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. Марії Заньковецької.

Проходить фестиваль раз на рік у жовтні місяці в місті Ніжині Чернігівської області під девізом «Театр як засіб взаємного розуміння та підвищення ролі жінки в популяризації та розвитку українського та світового театрального мистецтва» і присвячується видатній актрисі – першій Народній артистці України – Марії Костянтинівні Заньковецькій.

Колектив Ніжинського українського драматичного театру імені М.Коцюбинського протягом усієї своєї історії завжди жив інтенсивним творчим життям, постійно удосконалюючи не лише свій репертуар, а й роботу з глядачем. З цією метою він і проводить різнобічні мистецькі заходи, серед яких особливе місце посідає «Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької».

Продовжуючи й утверджуючи велику роль талановитих жінок-актрис у розвитку та популяризації українського та зарубіжного театру, адміністрація та художнє керівництво театру започаткували у 2004 році проведення театральних фестивалів у м. Ніжині, де народилася (с. Заньки, Ніжинського району) та  протягом довгого часу проживала й працювала Велика Актриса – Марія  Костянтинівна Заньковецька (Адасовська).

Серед цьогорічних учасників актори театрів з Києва, Криму, Коломиї, Кіровограду, а також Білорусі та Росії.