Волинянка написала про Небесну Сотню казку

Мама трьох дітей Юлія Смаль за професією – хімік, але має незаперечний літературний талант. Причому пише і чудесні історії про кохання, і неймовірні містичні речі, які читають-перечитують й ті, хто ніколи не були прихильниками таких творів, і гарні дитячі вірші. І це при тому, що уваги вимагають восьмирічні двійнята Оленка та Марко і однорічний Лесь. Материнське начало є, здається, нині визначальним в усьому, що Юля робить. Тому й події в Україні хвилюють родину так само, як і прості побутові речі, та навіть й більше.

Звичайно, діти чули і про Майдан, і про Небесну Сотню. А що мама уміє сама писати й казки, то одну з них вона і написала про тих відважних українців, чиї душі полинули на небо з Майдану та вулиці Інститутської: аби діти на своєму рівні змогли усвідомити те, чим переймаються дорослі. Написати таку казку Юлю просив і соліст групи “Неділя” Едуард Приступа. Він займається проектом озвучування української поезії для дітей “Віршолюбики”.

Юля каже, що просив казку, яку можна було б покласти на музику і начитати. Щоправда, ця вже вийшла аж занадто болючою, пізніше вона написала більш казкову, але менш болісну казку, яка, власне, готується до озвучки. А ця, перша, залишилася для Інтернету. Діти сприймають її спокійніше, ніж дорослі, які читають її і плачуть. Мабуть, це тому, що, як сказала колись донька Юлі Оленка: «Мамо, що таке любов – я знаю, а що таке смерть – ще не дуже». Почитали діти мамину казку, сказали, що їм цікаво, і запитали, чи всі, хто там загинув, стали ангелами?..

Наталія Малімон

http://www.day.kiev.ua