Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, керівник національного інформаційного агентства «Укрінформ» Олександр Харченко та президент Асоціації медіа-юристів України Тетяна Котюжинська увійшли до складу секретаріату Національної спілки журналістів України. Таке рішення було прийнято на пленумі правління НСЖУ, що відбувся 24 квітня.
Також рішенням пленуму із секретаріату виключено голову Кримської регіональної організації Людмилу Хорошилову.
Крім цього, на пленумі обговорювалось питання управління Спілкою на час призначення Олега Наливайка головою Держкомтелерадіо. За поясненнями головного юрисконсульта НСЖУ Тетяни Котюжинської, відповідно до статуту, повноваження виконуючого обов’язки покладається на першого секретаря Сергія Томіленка. Обмежень щодо часу чи умов, за яких він може виконувати обов’язки, в статуті не передбачено. Дехто з членів правління запропонував не обмежуватися в часі та не повертатися до цього питання аж до наступної чергової звітно-виборчої національної кампанії та з’їзду. Однак, за пропозицією першого секретаря Сергія Томіленка, голови Ревізійної комісії Йосипа Бурчо, голови Донецької обласної організації Олександра Брижа та інших членів правління, було прийнято рішення повернутися до розгляду питання про голову НСЖУ на підсумковому пленумі в грудні 2014 року.
Як пояснив Олег Наливайко, рішення про його призначення було прийнято в короткі строки, тож часу на широке обговорення в колі спілчан не було. Однак, ситуація, в якій зараз опинилися медіа, вимагає рішучих кроків на їх підтримку.
– Протягом лютого-березня мені телефонували редактори з регіонів, яких зі зміною влади вже хотіли звільняти. Це ж стосується ОДТРК. Нам потрібно приймати виважені рішення, а не змінювати керівників лише через політичні вподобання. Для проведення необхідних медіа-реформ потрібні об’єднані зусилля громадськості та державної структури. Зараз вдалося відстояти бюджетне фінансування на підтримку творчих спілок, якого не було передбачено в бюджеті цього року. Це ж стосується програми «Українська книга», – зауважив Олег Наливайко.
Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленкопоінформував членів правління про основні заходи, над якими працювала Спілка з початку року. Серед пріоритетів – допомога журналістам, що опинилися у важких умовах.
– Ми не лише фіксуємо інциденти за участі колег, але й намагаємося знайти ресурси для реальної підтримки – виділення коштів на лікування, відшкодування побитої апаратури. Зокрема, у нас є домовленості міжнародними медіа-організаціями, які передають кошти для українських журналістів. Спільно з Незалежною медіа-профспілкою ми утворили об’єднаний Центр допомоги журналістам. Зараз таку допомогу отримали вже близько 20 осіб, – сказав Сергій Томіленко та закликав керівників регіональних осередків надавати дані про тих колег, які потребують такої підтримки.
Також пленум правління затвердив фінансовий звіт НСЖУ за 2013 рік, розподіл фінансової підтримки регіональних організацій (заходи для ветеранів), підтримав заяву щодо необхідності повернутися до розгляду питання про реформування комунальної преси. Адже, нагадаємо, закон про реформування Верховна Рада не підтримала.
Президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа, секретар НСЖУ Гліб Головченко також поінформував про особливості цьогорічного відзначення переможців.
– За традицією урочисте нагородження відбувалося в Миколаєві в рамках щорічного Міжнародного юнкорівського зльоту. Цього року вперше ми відмінили збори у зв’язку з небезпекою. Але я закликаю всіх підтримати дітей інформаційно, оприлюднити у ЗМІ імена переможців, – зазначив він.
Також пленум правління підтримав пропозицію Київської організації НСЖУ та ухвалив Звернення до колег щодо необхідності підтримки Збройних Сил України.