Ірина Вороняк: 50 куточків Львівщини, які варто відвідати

«50 куточків Львівщини, які варто відвідати» – проект і для наших гостей, котрі бажають знайомства з неповторними місцями, так і для мешканців Галичини, котрі пишаються рідним краєм. Разом із тим – безперечно, для туристів – він допоможе їм краще підготуватися до того, де саме вони хочуть побувати і що побачити.

Книга структурована по районах Львівщини, з картами і чудово ілюстрована

На Львівщині є все, як кажуть галичани, до кольо́ру і до вибо́ру – гори, парки, річки, замки, палаци, цілющі джерела, монастирі, чудотворні ікони, курорти, санаторії, гірськолижні бази. Саме у нас беруть свій початок річки Дністер та Західний Буг. Своїми райськими куточками славиться Розточчя, яке розкинулося на території Головного Європейського вододілу.

Історію тут творили представники різних народів і національностей: не лише українці, а й поляки, німці, євреї, татари, вірмени, греки та інші. На Львівщині бували козацькі гетьмани, російські царі. У Самборі, наприклад, де знаходяться мощі святого Валентина, знайшов своє кохання російський самозванець Лжедмитрій. Нашими селами та містами водив свого всесвітньо відомого Швейка Ярослав Гашек. Мало хто знає, що у Золочеві, за шістдесят кілометрів від Львова, народився автор гімну Ізраїлю Нафталі Герц Імбера. В селі Кульчиці Самбірського району з’явився на світ гетьман Сагайдачний та кавовий барон Юрій-Франц Кульчицький. Тут народжувалися, закохувалися й творили історію польські королі, зазнавали поразок і перемог давньоруські князі та українські козаки.

З відгуків у ЗМІ:

Валерій ГРАБОВСЬКИЙ, журналіст, спеціально для «Першого екскурсійного бюро»: 

Завершується робота над цікавим культорологічним проектом, який у часі незалежності можна порівняти хіба що з… Зрештою, автор цих рядків намагався віднайти гідне порівняння і, даруйте, не спромігся. Мова щодо видання повноколірної книжки з промовистою назвою «50 куточків Львівщини, які варто відвідати»

Посилання: http://primetour.ua

Жидачівський район — фрагмент із книжки.