Щодо функціонування Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво»

У Міністерстві культури України відбулась робоча нарада щодо функціонування Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво», як одного з ключових та стратегічно важливих інформаційних ресурсів Мінкультури.

У нараді, під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука, взяли участь також заступник Міністра Олесь Журавчак, генеральний директор видавництва Роман Ратушний, заступник генерального директора видавництва з виробничих питань Анатолій Серіков та редактори підвідомчих видань – журналів «Пам’ятки України: історія та культура», «Музика», «Українська культура», «Театрально-концертний Київ», газети «Культура і життя», інтернет-порталу «Культура», проведено телефонну розмову з редактором газети «Кримська світлиця».

Для ефективності на нараду було запрошено фахівців у медіа-сфері, а саме – українського театрального та кінокритика і редактора-публіциста Олега Вергеліса, журналістку та літературну оглядачку Ірину Славінську, медіа-критика Лесю Ганжу, маркетингового директора газети «День» Ярославу Ятченко, журналіста та директора інформаційної агенції культурних Індустрій «ПРО» Ірину Плехову.

В рамках робочої зустрічі було ухвалене рішення щодо розширення видавничої ради Підприємства та розробки спільного, із залученням широкого кола експертів, плану з реформування роботи. Презентація нової концепції розвитку видавництва та перші результати роботи команди новопризначеного генерального директора видавництва п. Ратушного будуть презентовані вже у серпні 2014 року.

Також, з огляду на схвилювання громадськості з приводу призначення нового Генерального директора Національного газетно-журнального видавництва Міністерство культури повідомляє наступне. Контракт колишнього генерального директора Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» Олесі Олександрівни Білаш завершився 26 квітня 2014 року. Втім, через незадовільні показники діяльності видавництва, негативну оцінку роботи керівництва та рішення щодо обов’язкової ротації керівників - Міністерством культури України було ухвалено рішення наразі не укладати контракт з п.Білаш на новий термін. Та, через виклики, які постали перед Україною і стратегічну важливість функціонування видавництва як одного з ключових інформаційних ресурсів Мінкультури, постала потреба оперативного ухвалення рішення щодо його нового керівництва. До Мінкультури були подані ряд пропозицій на керівну посаду ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» та представлено ряд концепцій його розвитку та функціонування.

З огляду на презентації на ПЕРЕХІДНИЙ період керівником видавництва було призначено Романа Ратушного. Остаточне рішення щодо керівництва видавництвом буде ухвалено у серпні 2014.