Українські солдати у вільний час читають “Кобзаря” і просять “Чорну раду”

*Співробітники харківського літмузею розважили військових на передовій.

Війна війною, а духовну їжу ніхто не відміняв. Поки волонтери збирають для солдатів їжу та одяг, літератори побували у служивих в одному з районів Харківської області – розважили хлопців інтерактивними іграми на шевченківську тематику.

– Розповіли військовослужбовцям історію перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі, захопили з собою роздруковані малюнки, які поет малював під час подорожі по Україні та Росії, до них роздрукували текстові підписи і влаштували літературні ігри, – розповідає заступник директора Харківського літмузею Ольга Черемська.

Лекцію хлопці слухали з відкритими ротами, та й із завданнями – правильно підібрати підписи під малюнки і вставити в шевченківські вірші пропущені слова, – теж впоралися відмінно.

– З нами їздили поетеси, вони подарували переможцям свої книги з автографами, а дівчатка-бандуристки зіграли невеликий концерт, – каже Оля.

Черемську в цій поїздці найбільше вразила одна картина: на траві лежав автомат одного з солдатів, накритий “Кобзарем”.

– Виявилося, що хлопці там активно читають українську літературу, просили привезти “Чорну раду” і “Мину Мазайла” Пантелеймона Куліша, – посміхається дівчина.

Після творчого спілкування бійці нагодували дівчат кулешем. А солдат з “промовистим” прізвищем Великорос проникливо прочитав присутнім шевченківський “I мертвим, i живим, i ненародженим…”.

http://vsiknygy.net.ua