«Молоді художники Дніпропетровська – молодим літераторам міста» – співпраця продовжується!

26 червня в приміщенні Виставкового центру Спілки художників України в Дніпропетровську відбувся захист дипломних робіт випускників Дніпропетровського державного театрально-художнього коледжу за спеціальністю «Дизайн». В цей день захищалися також учасниці проекту «Молоді художники Дніпропетровська – молодим літераторам міста». В якості дипломних робіт вони представили ілюстрації до творів переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна Надія Дніпра 2013».

Наталія Мілюшко проілюструвала оповідання переможців у номінації «Проза», а також створила обкладинку для майбутньої збірки. В її роботах чудово відображено вторгнення фантастичного у буденну реальність.

Ілюстратором для поетичних творів стала Аліна Харченко. Її ілюстрації, містичні й загадкові, передають складні, часто трагічні образи та настрій конкурсної поезії.

Ілюстрації Юлії Тацій для номінації «Твори для дітей» відрізняються за стилістикою, бо художниця працює в графічній техніці, і цим тематично підкреслюють позитивний, сонячний настрій творів.

Художниці не вперше співпрацюють із літераторами – вони вже брали участь в аналогічному проекті 2011 року, в результаті якого з’явилися чудові графічні ілюстрації, що увійшли до збірки «Світанкова палітра» і стали найкращим подарунком авторам оповідань та віршів.

Цього року ілюстрації всі кольорові, та й «географія» конкурсу ширша – серед письменників представники не тільки Дніпропетровської області, а й літератори з Хмельницької, Івано-Франківської, Черкаської областей. Літературні твори та роботи художниць мають увійти до збірки «Паралельні світи», презентація якої наразі планується на осінь.

Хочеться сподіватися, що плідна співпраця художників та літераторів продовжуватиметься і надалі – новими проектами, новими книгами.

Фото: https://www.facebook.com

 

Ольга Кай
письменниця, член журі конкурсу «Літературна Надія Дніпра 2013»