Репортаж Ярини Мавки про Літературну (акустичну) сцену фестивалю «Україна Єдина» (Музей Ідей, 25-27 липня, м. Львів)

2_Початок_Фесту_Ярина_Мавка_та_гурт_Делікатно_проНа запрошення своєї знайомої поетеси зі Львова Уляни Дудок я заповнила форму на фестиваль української єдності «Полярна Зірка», який мав відбуватися у Зашкові під Львовом. Далі дізналася, що наш фестиваль об’єднався із фестивалем «Легенди Свіржа» та мав відбутися у Свіржі. Це була гарна ідея. Потім місцева влада не дозволила проводити фестиваль у Свіржі, тому в останній момент його перенесли до Львова. Між собою ми називали його «фест-квест», оскільки його не так просто було знайти. Попри організаційні негаразди фестиваль відбувся і люди його готували щиро.

Кажуть, ідея фестивалю належить його натхненникам львів’янам Ользі Наливайко, Ользі Шнайдер та Роману Явровському і очевидно іншим людям, які загорілися цією ідеєю. Метою фестивалю було єднання поколінь із усієї України за допомогою традицій, мистецтва та любові до рідної землі. Також під час фестивалю збиралися кошти для допомоги військовим в АТО, а саме для 93 воєнізованої бригади.

Організатори, волонтери та учасники фестивалю представляли різні регіони України. Наприклад Літературною сценою опікувався Роман Сивковський, Головний редактор журналу “Author” із Кривого Рогу.

Головні виступи гуртів зі всієї України були на Великій сцені фестивалю в Парку культури, а літературні читання були на Літературній сцені в Музеї ідей. Та швидше цю сцену можна назвати літературно-акустичною, оскільки там виступали українські гурти впереміш із письменниками.

Фестивальне дійство на літературний сцені тривало 2 дні – у суботу та неділю 26-27 липня 2014 р. Нашим дійством керували харизматичні ведучі зі Львова Аліна Звіздецька та Гуцул (Михайло Понзель).

У суботу виступали поетеси та поети зі Львова Маріанна Задорожна, Софія Бортник, Ольга Мацо; а також із інших міст України: Віктор Непомнящий (м. Острог), Ірина Червинська (м. Калуш), представники Творчого об’єднання «Лелека»: Ілля Ярема (м. Кривий Ріг), Tifami, м. Яремче, Юрій Руф (м. Львів); львівські гурти “Evermotion”, “Делікатно про”, “Piano”, “Sungungs” та гурт з Кривого Рогу – «The Жуліки».

У неділю виступали львівські письменники та письменниці Ігор Ясинський, Марія Скочиліс, Галина Виноградська, Анна Хома, Ірина Хомин, Лілія Демидюк. Із іногородніх – Ярина Мавка (авторка репортажу) та Наталя Святокум (м. Новомиргород). Своїми піснями нас потішили гурти «Май совість» та «Симфонія» зі Львова. Гурт «Перекоти Поле» (м. Львів) своїми сучасними обробками гуцульських мотивів змусив нас навіть трохи потанцювати, бо неможливо було всидіти на місці. «The Жуліки» із Кривого Рогу виступали у неділю вдруге, а може й втретє.

Попри те, що у Львові затишно та мирно, порівняно зі сходом України, відлуння тих подій було добре чутно на фестивалі у творах багатьох. Перед очима янголами відлітала у небо Небесна сотня та душі українців, які захищали рідну землю чи просто стали жертвами останніх подій. У рядках віддзеркалювалося, як пробуджується від сну душа України. Також у віршах та піснях було дуже багато любові й закоханості, теплого літа. Україна почула зізнання в любові, а Львів - у коханні від учасників фесту.

Під час фестивалю привітні дівчатка-волонтери із скриньками збирали кошти для допомоги військовим. Хтось міг кинути 5 гривень, хтось 50 а хтось і 100. Це лише окремий випадок того, що відбувається у Львові та Києві, багатьох містах України. Здається, вся Україна збирає речі і кошти для допомоги нашим хлопцям на гарячому сході чи тим, що поранені уже в шпиталях. З’являється відчуття, що ми обов’язково переможемо і настане мир. І Україна буде сильною.

Ярина Мавка

8_Гурт_Piano

7_Ольга_Мацо

 

6_Віктор_Непомнящий_м. Острог

 

 

 

5_Маріанна_Задорожня

4_Гурт_Evermothion

3_Віка_Амеліна_з _книжкою_Ярини_Мавки

2_Початок_Фесту_Ярина_Мавка_та_гурт_Делікатно_про

1_Наметове_містечко_Парк_культури

18_Скринька_допомоги_військовим

17_Наталя_Святокум

16_Гурт_The_Жуліки_та_ведучі_Аліна_Звіздецька_і_Гуцул

15_Гурт_Перекоти_поле

14_Аліна_Звіздецька

13_Гурт_Симфонія

12_Гурт_Делікатно_про

11_Юрій_Руф

10_Ілля_Ярема

9_Гурт_Sungungs