XVIII Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля» та II Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури, 7-10.08.2014 р., м.Одеса

220-річчю з дня заснування Одеси присвячується…

Завжди на самому гребені «зеленої хвилі» - Південна Пальміра вже смакує зустріч з учасниками та гостями XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля» з 7 по 10 серпня 2014 року. Радість живого спілкування з письменниками, презентації книг, майстер-класи та театральні вистави під відкритим небом - щире й по-дитячому безпосереднє свято Письменників, Видавців і, звичайно ж, Читачів у черговий раз збере в самому центрі Одеси - на вулиці Дерибасівській - більш ніж 10000 шанувальників літератури.

Подія року для одеських і не тільки одеських книголюбів - XVIII Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля» та II Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури відбудуться за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Одеської міської ради, а також Асоціації по культурному і туристичному обміну Ради Європи (ACTE).

Для дорослих гостей майбутнього книжкового свята Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля» підготувала Музично-поетичний концерт і спеціальну експозицію до 125-річчя з дня народження поетеси А.А.Ахматової. У концерті також бере участь група «Чарівна ліра» (Андріана Ткаченко - фортепіано, Антон Ткаченко - скрипка, Наталія Римар - вірші Ахматової).

120-річчя з Дня народження чудового одеського письменника Ісака Бабеля і 25-та річниця перших Бабелевських читань в Одесі будуть відзначені спеціальною виставкою «Місто, в якому легко жити!», підготовленою на основі матеріалів з фондів одеського Літературного музею.

Ще одна виставка з промовистою назвою «Наш Жванецький» приурочена до 80-річного ювілею живого класика істинно одеського гумору, людини-легенди Михайла Жванецького. В основі експозиції також лежать матеріали з фондів одеського Літературного музею.

Знавці літератури напевно оцінять ще одну абсолютно оригінальну експозицію, на базі якої в ході виставки будуть проходити презентації нових книг, зустрічі з авторами та літературні читання. Мова йде про присвячену 100-річному ювілею заснування Одеської літературної школи «Південно-Захід» і творчості найяскравіших представників цієї школи - від легендарних Багрицького, Ільфа і Петрова, Жаботинського, Олеші, Катаєва та Бабеля до живої легенди вже наших днів Жванецького - експозицію з промовистою назвою «Слідами Південно-Заходу». Ця експозиція також формувалася за активного сприяння провідних фахівців одеського Літературного музею.

Однак Південна Пальміра знаменита не тільки своїми літераторами. 150-й річниці офіційної реєстрації Статуту Одеського товариства образотворчих мистецтв присвячена спеціальна експозиція робіт талановитих живописців, які черпають своє натхнення у традиціях Південноросійської школи живопису. Виставка так і називається - «Послідовники Південноросійської школи живопису». У її створенні організаторам «Зеленої хвилі» дуже допомогли працівники одеської Національної наукової бібліотеки імені М. Горького.

Офіційний план заходів XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля» включає:

• презентації нових книг,

• X Книжковий конкурс «Мистецтво книги»,

• XI Книжковий конкурс «Одеса на книжкових сторінках»,

• автограф-сесії,

• театр на «Зеленой волне»,

• показ документальних фільмів на «Зеленій хвилі»,

• благодійну акцію «Книги для дитячого будинку».

На виставці в широкому асортименті будуть представлені:

• література (художня, дитяча, навчальна, наукова, довідкова, технічна, музична і т.д.);

• періодичні видання;

• поліграфічні послуги та матеріали;

• видавництва;

• книготорговельні компанії;

• навчальні заклади;

• бібліотеки;

• музеї;

• канцтовари.

Для юних одеситів і маленьких гостей нашого міста найбільш знаковою подією майбутнього Свята Книги стане II Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури. Під егідою Фестивалю в дні роботи «Зеленої хвилі» пройдуть:

• II Конкурс на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія» - це один з ключових заходів Фестивалю, засновником якого стала громадська організація «Агентство регіонального розвитку». У нинішньому році у Експертного журі «Корнійчуковської премії» роботи помітно додалося - до конкурсантів з України приєдналися претенденти з Вірменії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, Росії, Казахстану, Словаччини та США, а загальна кількість надісланих на конкурс авторських творів зросла до 625. Після формування шорт-листа, претендентів на звання переможців та лауреатів визначатимуть у чотирьох номінаціях:

- Проза для дітей молодшого віку;

- Проза для дітей старшого віку та юнацтва;

- Поезія для дітей;

- Сценарій дитячого фільму та драматургія для дітей та юнацтва.

Крім того, в нинішньому році в рамках Корнійчуковської премії вперше проводиться Конкурс на кращий твір для дітей серед зарубіжних авторів з країн СНД та світу, які пишуть російською або українською мовами - із всеукраїнського Конкурс офіційно перетворився на міжнародний.

Кращі роботи Корнійчуковської премії будуть опубліковані видавництвом «Детгиз» в ілюстрованому збірнику «Книга переможців».

• III Конкурс дитячої літературної творчості «Море талантів»,присвячений 120-річчю з дня народження російського письменника В.В. Біанкі, 135-річчю з дня народження російського письменника П.П. Бажова і 215-річчю з дня народження російського письменника А.С. Пушкіна. Для участі в конкурсі було надіслано понад 300 робіт. Творчість дітей будуть оцінювати в рамках двох номінацій - «мала проза» й «поезія», і 3 вікових категорій: 6-10 років; 11-14 років; 15-18 років. Кращі твори будуть опубліковані в альманаху «Море талантів». Переможці конкурсу отримають електронні книги та цінні призи.

• III Конкурс дитячого цифрового малюнка «iParus», присвячений 215-річчю з дня народження А.С. Пушкіна і ювілею казок К.І. Чуковського «Айболить», «Муха Цокотуха», «Крокодил».

На Експертне журі чекає нелегка робота з вибору фіналістів з більш ніж 50 учасників з різних міст України. Боротьба за перемогу в 2-х вікових групах 6-11 та 12-18 років проходитиме в режимі реального часу - на своїх планшетах діти будуть створювати ілюстрації до творів А.С. Пушкіна і казкам К.І. Чуковського. Переможці «iParus» - володарі 1-го, 2-го і 3-го місця - отримають цінні призи від Мережі гаджетів і аксесуарів «Цитрус»: планшет iPad, а також подарункові сертифікати на суму 2000 грн. і 1000 грн.!

• Творчі вечори дитячих письменників України та Росії;

• Літературні майстер-класи для дитячих письменників-початківців.

Одним із центральних заходів Фестивалю дитячої літератури стане святкування 90-річчя з дня виходу в світ першого номера мега-популярного дитячого журналу «Мурзилка». До ювілею видання підготовлена спеціальна експозиція «Художники Мурзилки 1924-2013». II Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури при цьому виступає в якості організатора театралізованих вистав та творчої зустрічі з авторами журналу, а також бере активну участь у підготовці спеціальних експозицій та особливих майстер-класів для самих юних відвідувачів виставки.

Офіційна програма заходів II Одеського Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури включає:

• Творчі зустрічі з авторами дитячих книг;

• Майстер-класи дитячих відомих письменників і поетів;

• Театралізовані виступи для дітей;

• Презентації нових дитячих книг;

• Презентації дитячих періодичних видань.

Тепла й дружня атмосфера унікального Свята книги вже 18-й рік поспіль збирає в Одесі професіоналів видавничо-книготорговельного ринку і любителів книг з України, Росії, Молдови, Білорусі та інших країн ближнього й далекого зарубіжжя.

Організаторами цього чудового заходу виступають:

Виставкова компаниія «Експо-Юг-Сервіс» — організатор виставки

тел./факс: +380 48 777–60-68;

www.expodessa.com;

ov@expodessa.od.ua

Громадська організація «Агентство регіонального розвитку» — організатор програми заходів

in@expodessa.od.ua

Засновники «Корнійчуковської премії»

Одеська обласна рада

«Агентство регіонального розвитку»

Мережа гаджетів і аксесуарів «Цитрус» — співорганізатор конкурсу «iParus»

Комп'ютерна Академія «Шаг» — освітній партнер конкурсу «iParus»

Одеське кафе ФРАНЗОЛЬ пригощає

http://ula.org.ua