У боях за Україну загинув доброволець із США «Франко»

В бою за Іловайськ загинув доброволець батальйону «Донбас» – громадянин України американського походження (позивний «Франко»).
 
«Загинув прекрасний український американець «Франко» (Mark Paslavski). Життєрадісний діаспорянин з канадським акцентом, як він фантастично красиво матюкався українською. Ці фото мав йому віддати - надрукували. Мріяв зайти в Донецьк і вернутися в Київ, продати квартиру у Львові і оселитися десь в затишних Карпатах», - розповів фотокореспондент Макс Левін.

«Коли я його запитав, навіщо йому, в минулому громадянину США, йти воювати за Україну, він сказав такі слова: «Україна для мене друга Батьківщина. Я не збираюся повертатися в США. Я люблю Україну і обов’язок кожного громадянина і чоловіка – захищати свою Батьківщину, коли над нею нависла загроза!», – поділився спогадами міністра МВС Антон Геращенко.

«Франко» був дуже скромним і сором’язливим людиною з величезною силою духу і принципами.

"Я маю українське походження. Мої батьки називали себе українськими громадянами. Тому перш ніж вступити в добровольчий батальйон, я оформив українське громадянство, тож я воюю як українець. Але я народився і виріс в Америці. Це правда", - говорив про себе "Франко".

"Коли я прибув сюди, я хотів бути "Тарасом", Тарасом Шевченком. Тому що я читав багато його робіт впродовж років. Якщо ви почитаєте про цього чоловіка, то зрозумієте, що він найвидатніший український революціонер. Для мене, все це, що зараз відбувається, це революція..."

Вічна пам'ять Герою!