Її твори - це справжній гімн життю

Та й сама господиня – справжнє диво, бо творить, як і Леся, всупереч недузі. З 11 років, внаслідок важкої хвороби вона прикута до візка. Навчалася самотужки, але це не завадило їй, навіть не отримавши спеціальної освіти, завдяки наполегливій праці, професійно оволодіти мистецтвом малярства, графіки, книжкової ілюстрації, і врешті-решт стати відомою художницею, яка відзначена урядовою нагородою – Орденом княгині Ольги ІІІ ст., нагороджена премією Йова Кондзелевича (видатний іконописець кінця ХУІІ – поч. ХУІІІ ст.).

В області ще у 2003 році встановлено премію її імені, яку вручають молодим художникам Лесиного краю, та й сама вона виховує підростаюче покоління. Це ж так непросто: будучи обмеженою у рухах, перебуваючи переважно у чотирьох стінах, так багатогранно, яскраво і різнобарвно відтворювати навколишній світ! Дивує те, що ця, фізично слаба жінка, насправді володіє не тільки Божим даром, а й незламною волею, на яку спроможна не кожна здорова людина.

Її твори сповнені світла, доброти, емоційності, глибокого почуття, філософії. В них – радість життя, оптимізм, поетичне сприйняття краси. Її пейзажі, натюрморти, портрети, досконало виконані у різних техніках, – це справжній гімн життю! Роботи Валентини високо цінують відомі в Україні художники та мистецтвознавці. А чого вартий її альбом серії графічних творів «Червоне і чорне» (2003)! Це ж справжні маленькі шедеври, які заслуговують найвищої похвали! В творчому доробку мисткині 1200 різножанрових картин, десятки проістрованих нею книжкових видань і серед них – 16 дитячих. В її активі вже понад 30 персональних виставок в районах Волинської області, а також у різних містах країни: Хмельницькому, Рівному, Львові, Кривому Розі, Запоріжжі, Новій Каховці, Кривому Розі, Шепетівці та ін. З величезним успіхом пройшла виставка Валентини  Михальської у залах Національної спілки художників України в 2004 році у столиці. Ім’я Валентини Михальської добре відоме далеко за межами Волині і навіть України. Вона брала участь у ІІІ міжнародній художній виставці інвалідів у Любліні, що в Польщі, в ХУІ та ХУІІ міжнародних конкурсах «Премія Миру», які проходили в Італії, а також у міжнародних конкурсах екслібрису, присвячених Леонардо да Вінчі і Данте Аліг’єрі, також в Італії.

15 серпня у художниці був день народження і з цієї нагоди в обласному краєзнавчому музеї у Луцьку урочисто відкрилася виставка «Мистецький світ Валентини Михальської», присвячена її золотому ювілеєві. Кільком жінкам клубу «Волинянка» трапилася щаслива нагода приїхати цього дня з дітьми на Волинь, щоб поздоровити подругу з визначною подією у її житті, подарувати землячці нашу любов і пісні. Тож ми були свідками й безпосередніми учасниками цієї хвилюючої імпрези. Валентину вітали десятки знаних особистостей міста та області, серед них: представники влади, громадськості, журналісти, письменники, художники, краєзнавці, працівники музеїв, гості з районів Волині і сусідніх областей.

В експозиції музею представлено 116 робі художниці – від перших творчих спроб до мистецьких пошуків сьогодення. Серед них привертають увагу жіночі портрети з родини Косачів та ілюстрації мисткині до репринтного видання книги Олени Пчілки «Козачка Олена».  

Піввіковий життєпис Валентини Михальської – це щоденна боротьба з труднощами і негараздами, це прагнення долати перешкоди, перемагати їх і досягати бажаного. Разом з веб - порталом «ЖІНКА – УКРАЇНКА», героїнями якого є чимало волинянок, ми бажаємо ювілярці здоров’я, нових друзів, многая літ життя, творчої наснаги і багатьох виставок в Україні та за кордоном! З роси і води!

Подаємо кілька фото з вернісажу. Більше про подію можна дізнатися з сайту Волинського обласного краєзнавчого музею.

Вікторія Рутковська

_MG_7967_MG_8023_MG_7772_MG_7480_MG_7482_MG_7624