Кобзона позбавили звання почесного громадянина Дніпропетровська

Російського співака Йосипа Кобзона позбавили звання почесного громадянина Дніпропетровська через антиукраїнські висловлювання. Таке рішення депутати Дніпропетровської міської ради ухвалили в середу на сесії, повідомляє Радіо Свобода.

Крім того, депутати вирішили, що гімн Дніпропетровська – пісня «Днепропетровск, мой дом родной» – відтепер має лунати не у виконанні Кобзона, а дитячого хору.

«Ми зареєстрували проект рішення ще в липні, з березня збирали підписи громадян і сьогодні депутати проголосували за це рішення», – сказав один із авторів ініціативи, депутат Каміль Примаков.

Також депутати внесли зміни в порядок присвоєння звання почесний громадянин міста. Тепер ініціювати скасування звання почесного громадянина можуть депутатські фракції і депутатські комісії. Раніше вони не мали такого права, а відмовитися від звання почесного громадянина міг тільки сам власник звання.

Раніше співак Кобзон висловився на підтримку політики президента Росії Володимира Путіна щодо України та Криму, а також назвав Державний гімн України «нацистським».

http://www.hromadske.tv