Учителі не змогли скласти тести ЗНО, - директор УЦОЯО

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повідомив про результати проведення експерименту в одній з областей України, в ході якого вчителям загальноосвітніх шкіл було запропоновано скласти тести ЗНО, які були використані під час проведення зовнішнього оцінювання в 2008-2012 роках.

Як пише Ігор Лікарчук у своєму Facebook, один з регіональних центрів оцінювання якості освіти спільно з обласним Департаментом освіти провів семінари-тренінги для вчителів, які працюють у школах регіону (за винятком обласного центру) з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, біології та англійської мови. Метою семінарів було надання методичної допомоги учителям у підготовці учнів до ЗНО. Усього в семінарах-тренінгах взяли участь майже 70% педагогів, які викладають ці предмети в школах регіону.

За словами Ігоря Лікарчука, інформація, яку отримав Український центр оцінювання якості освіти його шокувала.

"Основні результати такі: правильно виконали всі завдання в тестах не більше 5% учителів. Зокрема, з хімії таких - 4,7%, з фізики - 3,9%, з української мови та літератури - 3,8%, з математики - 2,9%, з біології - 1,6%, з англійської мови - 0,8%", - наголошує директор УЦОЯО.

Він також повідомив, що жоден учитель англійської мови з 29 регіонів цієї області не зміг правильно виконати всі завдання тесту, із 28 регіонів - з біології, із 25 регіонів - з математики.

"76 педагогів із загальної кількості учасників семінарів-практикумів не змогли виконати більше 25% завдань...", - зазначає Лікарчук.

"Зрозуміло, що це іще далеко не всі цифри. Також я не називаю область та райони, де відбувся цей експеримент, тому що це може спровокувати у регіоні надто прикрі соціальні процеси. Але це є біда. І дуже велика біда. На жаль, подібна ситуація не лише в цій області. Майже упевнений, що у багатьох вона іще гірша. І що робити? Мабуть, відповідь мають дати чиновники Департаменту загальної середньої освіти МОН?", - пише директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

http://osvita.ua