Фінансування культури — досвід Польші

Днями завершився перший етап польсько-української програми обміну досвідом у сфері культури, який включав в себе цикл занять і майстер-класів для українських урядовців і спеціалістів культурної галузі.

«Обмін досвідом між Україною і Польщею відбувається постійно, але в цей раз була вперше організована ґрунтовна дискусія з польськими колегами за основними напрямками роботи Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща, – сказала заступник Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко. - Це є не тільки оцінкою досягнень, а й аналізом помилок в процесі реформування Міністерства та культурної галузі загалом. Цей захід, це лише перший крок в низці  подібних семінарів протягом жовтня – листопада цього року для широкого кола культурних інституцій».

Зазначена програма підготовлена Департаментом міжнародних зв’язків Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща у співпраці з Польським Інститутом у Києві та Посольством Республіки Польща в Україні на прохання Міністерства культури України.

Перший семінар був присвячений темі «Управління і фінансування культури у Польщі». Під час заходу учасники мали змогу ознайомитись з основними правовими та фінансовими засадами культурного життя Польщі, ключовими особливостями деяких установ культури, контроль за управлінням яких здійснює Міністр культури і національної спадщини Польщі, та специфікою діяльності найважливіших культурних установ Польщі (Національний центр культури, Міжнародний культурний центр, Інститут книги, Польський інститут кіно).

Пропонуємо ознайомитись з основними презентаціями першого семінару.

​Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua