Нема без села України

Зараз можна часто почути повідомлення про нові книги, які розповідають про історію великих і маленьких українських сіл. Їх авторами, зазвичай, бувають журналісти, краєзнавці, але не тільки вони. Нещодавно вийшли з друку книги про села Наумівку та Козацьке Бобровицького району Чернігівської області.

У кінці вересня виповнилося 90 років з дня заснування невеличкого села Наумівки. Саме до цієї дати приурочили вихід в світ книги «Наумівка. Спогади про рідне село» (Історико-краєзнавчі нариси). Її автор наумівчанин Петро Сакун. В основу видання покладені спогади старожилів. Слід відзначити, що Петро Петрович впродовж 10 років (із 1970 по 1980 рік ) очолював місцевий колгосп. Спонсором видання став також житель Наумівки, підприємець Олександр Іванов. Олександр Рудольфович, до слова, постійно надає фінансову допомогу для вирішення проблем сільської громади

В жовтні місяці відбулася презентація книги про село Козацьке, засноване в другій половині ХУІ століття. Проходила вона в переповненому сільському будинку культури. Весь тираж жителі села розкупили. Автор видання – уродженець Козацького, журналіст Микола Гринь. Книга вийшла за сприяння місцевих спонсорів.

Розповідаючи про дві події в житті сіл бобровиччини, доречно згадати поетичні рядки Миколи Луківа:

Старіє село, вимирає село, -
Гнітюча навколо руїна.
Але всім смертям і нещастям на зло
Живе Україна.
Куди її нині месії ведуть,
Які її ждуть переміни?
Оглянусь в минуле, погляну в майбуть:
Нема без села України.

Людмила Хвоя, м.Бобровиця