Ганна Осадко — біографія

Ганна Осадко — письменниця, художниця, майстриня. Народилася 1978 року в Тернополі. Закінчила Школу мистецтв і філологічний факультет Тернопільського педагогічного університету ім. Гнатюка, кандидат філологічних наук.

Від 2003 року й досі працює літературним редактором у видавництві «Навчальна книга – Богдан» (Тернопіль). Авторка поетичних збірок: «Та, що перевертає пінгвінів», «Знаки приватної пунктуації», «Лаванда@Розмарин», «Сарматське море» і 15 дитячих книжечок. Проілюструвала понад 50 художніх книг. До того ж Ганна Осадко – майстриня, як кажуть, на всі руки. Виконує оригінальні ілюстрації з пластиліну та скла, валяє із вовни, проводить майстер-класи для дітей і дорослих. Мала декілька приватних виставок, зокрема 2010 року у Львівському музеї скла – виставку «Пляшка віршів», у 2012 році – виставку «Пластилін, перо і скло» в Національному музеї літератури України.

Різнобічні таланти Ганни Осадко нерідко відзначали журі українських та міжнародних премій. Зокрема, 2013 року книжка Івана Андрусяка «Вісім днів із життя Бурундука» з ілюстраціями Ганни Осадко ввійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі круки». Тоді ж художниця отримала диплом 20-го Львівського форуму за власну книгу «Пластилінові загадки».

Живе і працює в рідному Тернополі, виховує двох дітей.