Літературні здобутки радивилівської поетеси

Підбито підсумки літературного конкурсу імені Григорія та Ганни Панченків «Бентежить душу батьківська земля» – на кращий поетичний твір.

На конкурс було надіслано майже 200 творів від сімдесяти дев’яти учасників. За рішенням журі перше місце – у поетеси з Івано-Франківської області Наталії Данилюк, друге дісталося Галині Гнатюк (Вараві) з Радивилова, на третьому – Наталка Поклад з Києва.

Нагородження переможців відбудеться у місті обласного значення Ржищів на Київщині – у рамках музично-поетичної імпрези за участю відомих українських виконавців та майстрів поетичного слова 21 січня. Засновник конкурсу – громадський діяч, письменник Володимир Панченко.

Ось цей вірш конкурсу:

Галина ГНАТЮК (м. Радивилів)

***

Вимирає село. 
Переходять за обрій сусіди.
По старезних садах
Обсідає гілки омела…
Прибираємо цвинтар.
Чиїсь упокоєні біди
Під хрестами лежать
Між деревами 
Покрай села.

Пробиваються трави
Крізь вогке залежане листя.
Шерехочуть на вітрі
Вузлаті сухі ясени…
Тут гойдає земля
Весь мій рід у дубових колисках,
І усім моїм кревним
Тут небо нашіптує сни.

Їхні душі мені 
Не дають відступитися шляху,
Щоб не схибило серце,
Пізнавши добро або зло.
Отаке-то життя…
Повертаються вирійні птахи.
Вічне сонце над ними
Гаряче схиляє чоло.

Наше видання вже інформувало, що в 2014 році Галина Гнатюк опублікувала свої вірші в трьох колективних поетичних книгах, взяла участь у Львівському форумі видавців.

У Мукачевому в ці дні готується до друку антологія “Воїнам Світла”, де теж буде представлена радивилівська поетеса. А в видавництві у Кременчузі щойно побачила світ збірка поезій «Осінь у камуфляжі», яка пропонує читачам і вірші Галини Гнатюк.

Галина Гнатюк народилася 1977 року в місті Червоноармійську (Радивилові), Рівненської області. З дев’ятирічного віку почала писати вірші. Навчаючись у Радивилівській ЗОШ №2 ім. П.Стрижака, була переможцем ІІ, ІІІ, та IV етапів Всеукраїнської олімпіади юних філологів 1992 – 1994 років, дипломантом багатьох творчих конкурсів.

Свої вірші  друкувала в районних та обласних часописах – «Прапор перемоги», «Скриня», «Волинь», вони ввійшли до обласного альманаху «Проріст». У 1994 році  у видавництві «Край» (м. Дубно) побачила світ перша збірка Галини Гнатюк «Вітер юності» (редактор Микола Пшеничний).

У 1999 році закінчила славістичне відділення (польська мова  та література) філологічного факультету Львівського університету імені І.Франка за спеціальністю «філолог, викладач польської та української мов і літератур, перекладач».

Нині  Галина Олександрівна працює вчителем Радивилівського НВК «Школа №2 – ліцей» імені П.Стрижака.  Стаж роботи  – 15 років. Кваліфікаційна категорія – спеціаліст вищої категорії.

У 2014-му і нинішньому роках поезії Галини Гнатюк увійшли відразу до кількох книг – «Говорить Майдан: збірка революційної поезії» (Київ, видавничий дім «Чорнильна Хвиля»), «Небесна Сотня: антологія майданівських віршів» (Чернівці, видавничий дім «Букрек»), «Майдан. Війна» (Рівне, видавництво «Волинські обереги»), до збірки віршів «Осінь у камуфляжі» (Кременчук, видавець ПП Щербатих О.В.), а також книги «Воїнам Світла» (Мукачеве, видавництво «Серце патріота»).

Після 15-річного поетичного мовчання готує до друку другу збірку лірики.

Джерело: http://www.radyvyliv.info